Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem várod a karácsonyt,...

Ha nem várod a karácsonyt, miért van így?

Figyelt kérdés

Én tavaly nagyon vártam a karácsonyt. Vettem dekorokat, terítőt, tálcákat. Minden karácsonyi volt nálam. Díszítettem december elején a lakást, tényleg alig vártam a szentestét.

Most viszont semmi hangulatom. Lehet az is rátesz, hogy kitolódott a jó idő. Még októberben is biciklizni jártunk, kint voltam sokat. Nem volt ez a sokáig bekuckózós időszak. Nagyon hamar elment a november is. Aztán lassan itt a nyakunkon az ünnep.

Valamiért egyáltalán nem várom, amit nagyon bánok, hiszen egyszer van egy évben.

Ha ti nem várjátok, mi az oka?

N



nov. 22. 20:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem vàrom, mert ilyenkor nehezebb tartani a diétát. Illetve most épp beteg is vagyok.


De karácsonyig még bőven megjöhet a hangulatod. :)

nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem várom, mert már kb. az ezredforduló óta nem egy Szent ünnep, hanem egy k*rva marketing-majomkodássá süllyedt az egész.
nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A ferjem se szereti az unnepeket, pl a sajat szuletesnapjat se. De mi sokszor unneplunk csak ugy spontan es azt szeretjuk. Finomat eszunk vagy beulunk valahova, vagy a kertben ulunk a tuznel. Talan azert, mert kedvunk tamad hozza, es unnepelyes lesz, amit csinalunk.

De az unnepek ha tetszik, ha nem, fixen jonnek.

Tavaly olyan szorongasom volt karacsonykor, hogy fulhallgaton haldokloval keszult interjut hallgattam, hogy megfeledkezzek magamrol.

nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta egy rossz munkahelyem van, ahonnan nem tudok elmenni: ez nagyon is befolyásolja a kedvemet mindenhez.
nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Metionin ***** válasza:
73%
Én sosem várom, mert nem ünneplem. A hozzá tartozó képmutatás, tömeg, szar zene mindig is idegesített, örülök neki, hogy a felnőtt életemben nem kell vele foglalkoznom. Sima munkaszüneti nap és annyi.
nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekként még nagyon vártam, felnőttként már csak azt várom, hogy legyen vége.
nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan vagyok, mint már többen is írták, nem igazán várom, számomra nem ünnepi jellege van már, nagyon elüzletiesedett az egész. Hó nélkül meg semmi hangulata sincs. Azt szeretem csak benne, hogy nem kell dolgozni (legtöbb esetben) és hogy össze tud jönni a család. Na meg azt, amikor vége van :)
nov. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem várom, csak a munkaszüneti napokat. Egyszem gyerekem az óceán túlsó partján, nemrég kezdett kinti munkahelyen, tehát nem tud hazajönni most. Nem érzek motiváltságot, de pihenni és lazulni jó lesz, csak karácsonyt konkrétan nem tartunk.
nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdekes azt a folyamatot végig gondolni, ahogy gyerekkorban majd meg veszik a gyerek, alig birja ki azokat heteket, tervezgeti az ajándékokat(már mint magának :))) ). Aztán nagyobb korban huszonévesen már semlegessé vállik, aztán felnőtként lassan kialakul a "francba már megint jön" érzés és egyre jobban elhatalmasodik.
nov. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy többen is ugyanígy éreztek ezzel kapcsolatban.


#9: Milyen igaz. Azért gyerekkorban megvan az ünnep varázsa. Én is nagyon szerettem. Persze az ajándékok sem mellékesek. :)

De én a névnapomat is mennyire vártam gyerekkorban. Számoltam a napokat előtte. :D

Most felnőttként azt is utálom már.

Jajj de szomorú ez... Talán majd ha gyerekem lesz egyszer, ismét másabb lesz.

nov. 23. 19:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!