Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szereted a karácsonyt? mi a...

Szereted a karácsonyt? mi a véleményed róla? és az ezekkel járó készülődést, hangolódást? várod már? hogy fogod tölteni ezt az ünnepet?

Figyelt kérdés
2023. nov. 4. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Szeretem a karácsonyt. Ami fix, hogy veszek műfenyőt, fényeket és ezekkel kidekorálom majd a lakást, illetve feldíszítem a fát. Biztos nézünk majd karácsonyi filmet, meg lesz a barátokkal közös buli, sütök sütit meg lesz valami különleges étel. A karácsonyi ágytakarómat, ruhámat már beszereztem. Hangolódni már elkezdtem, és a karácsonyi filmekkel, könyvekkel, zenékkel fogok.
2023. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

-Szereted a karácsonyt?

Annyiban igen hogy azon a pár napon biztosan nem zargat senki semmilyen hülyeséggel, de amúgy semleges.


-mi a véleményed róla?

Egy mondvacsinált ünnep ami a kapitalizmusnak kedvez, avagy szórd a pénzed mindenféle hülyeségre "ajándék" címszóval.


-és az ezekkel járó készülődést, hangolódást?

Nem készülődök, nem hangolódok.


-várod már?

Nem különösebben


-hogy fogod tölteni ezt az ünnepet?

Mint egy sima hétvégét.

2023. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem szeretem.

Nem zavar, ha mások igen.

A készülődés annyi nálam, hogy már ilyenkor el kezdek bespájzolni mindent, nehogy bármilyen üzlet környékére kelljen mennem decemberben.

Ha épp nem dolgozom, akkor sütök főzök normálisan. Meglátogatom a családomat vagy ők jönnek el. Nálunk senki nem az ünnepek miatt megy egymáshoz. Egyébként kb ugyanazt csináljuk mint máskor. Ha épp senki nem megy sehová, akkor találok elfoglaltságot mint általában vagy filmezek.

2023. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

-Szereted a karácsonyt? Alapvetően igen.

-mi a véleményed róla? Nagyon durván túl van tolva.

-és az ezekkel járó készülődést, hangolódást? Megvannak a magunk hagyományai. Advent előtt pár nappal kezdünk készülődni. Nem csinálok semmi extrát, amivel mesterségesen, előre "hangolnám" magam.

-várod már? Még nem. Majd Advent idején.

-hogy fogod tölteni ezt az ünnepet? 24-én közös fadíszítés, közös vacsora, beszélgetés, film, ilyesmi. 25-26 itthon (rokonok már meghaltak, így a rokonlátogató utazások már kiestek. Azon kívül, hogy nyilván hiányoznak, azzal, hogy itthon vagyok ilyenkor, nincs semmi bajom, szeretem ezeket a laza napokat)

2023. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Hülyeség az egész. Gondolkodom rajta hogy keresztény reformátusként át kéne térjek.a jehiviszákhoz mert ott nem ünneplik legalább. Csak az a baj hogy nem hiszek Isten jóságában meg azt se hogy az üdvösségbe meggyógyultak a pszichikai betegek. Ott meg hinni kéne Istenbe meg Jehovának hívni. Szerintem a Jehova női név mert a betűvel végződik rsIazen meg férfi tehát sajnos nem tudnék ott se megfelelni náluk. Azért se szeretem a karácsonyt mert nekem csak anyu van és ha meghal senkitől nem kapok semmit.
2023. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Szeretem, de nem vallásos formában, csak a hangulatát. Szabin leszek, azt élvezem a legjobban. A család sem csinál nagy felhajtást, nincs nagy jövés-menés, nem is főzünk extra kajákat. Van egy kicsi fa, azt feldíszítjük, normál kaják vannak, mint mindig, esetleg egy kis plusz nasi. Filmezni, olvasni, sétálni szeretek ilyenkor.
2023. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretem, főleg az adventi időszakot.. amikor jönnek a fények, nekem hangulatos.

Bár egyedül lakom, mindig kidekorákom a lakást is valamennyire, sütök sütiket, nézek karácsonyi filmeket.

Én nem vagyon az a “hú rohanni kell a bevásárolóközpontokba és a hajam is eldobom” típus, nekem inkább nyugisabb :)

Családlátogatás lesz, de nálunk mindig jó hangulatban telik.

2023. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Magát a készülődést, adventi időszakot szeretem, az ünnepek alatti kötelező pofaviziteket viszont rühellem, pláne anyósommal. “Sajnos” általában dolgozni szoktam ilyenkor :)

Igazából kicsit fura, de én tényleg imádom az adventi heteket, várakozni, ajándékokat venni, dekorálni, sütit sütni, viszont magán az ünnepen, de pláne utána nagyon üresnek érzem magam. Meg is szoktuk hagyni a fát min. január közepéig, valahogy úgy jobb.

2023. nov. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Különösebben nem, nem azt mondom, hogy nem szeretem, csak már valahogy nem olyan mint gyerekként.
2023. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

Nem szeretem (legutoljára a szülői házban voltak jó karácsonyaim, és férjemmel az első volt jó).

Idén nem tartunk, gyerekem 10 ezer km-re van, nálunk egy sima hétvége lesz, készülődés sem, idegbaj sem, költekezés sem. Csak ketten, lazulunk.

2023. nov. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!