Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem várod a karácsonyt,...

Ha nem várod a karácsonyt, miért van így?

Figyelt kérdés

Én tavaly nagyon vártam a karácsonyt. Vettem dekorokat, terítőt, tálcákat. Minden karácsonyi volt nálam. Díszítettem december elején a lakást, tényleg alig vártam a szentestét.

Most viszont semmi hangulatom. Lehet az is rátesz, hogy kitolódott a jó idő. Még októberben is biciklizni jártunk, kint voltam sokat. Nem volt ez a sokáig bekuckózós időszak. Nagyon hamar elment a november is. Aztán lassan itt a nyakunkon az ünnep.

Valamiért egyáltalán nem várom, amit nagyon bánok, hiszen egyszer van egy évben.

Ha ti nem várjátok, mi az oka?

N



2023. nov. 22. 20:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig szerettem, szeretek minden ünnepet, mikor együtt lehet a tágabb család. Sokat készülök is, szeretem fényeket, az illatokat. Ettől fuggetlenul idén nekem sem jott meg meg a hangulatom, én is így gondolom a jó idő miatt, de lassan azért mer hangolodunk az ünnepre. És igen mióta gyerekeim vannak, meg jobban várom, apám mindig varázslatos ünnepet kanyarított körénk, már advent elejétől meg megszólalt egy egy csengő, vagy felbukkant egy angyal labnyom a kertben. Az ő karacsonyai fölé nehéz lőni, de valami hasonló varazslatot igyekszünk mi is a gyerekek köre vonni, olyan jó ezekhez visszanyulni. Vasarolni meg nem kell, az mindenkinek a maga döntése, mi csak a gyerekeknek ajandekozunk és mindig meghatódunk a vagyaikon, tavaly a legkisebb egy nagyobb madáretetőt kért, mert a kicsi billeg a nagyobb madarak

Alatt... szóval nem szokott anyagi csőd lenni. De megertem, ha valaki nem szereti, gyerekkent azért szeretjük mert mások teremtik nekünk a hangulatot és elég sok munka

Magunknak létrehozni ezt, főleg ha az év többi része egyébként kihívásokkal teli, pl. Egy rossz munkahely, vagy magánéleti helyzet megnehezítheti!

2023. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Sok mindenről szól a karácsony már, csak pont emberi érzelmekről, szeretetről nem. Egy piszkos, vásárlók fosztogatására kihegyezett, mesterségesen szerkesztett lehetőség a kereskedőknek. A "vallás", amely szolgáltatná az alaptöltetét, aktualitását a karácsonynak, önmaga egy szemfényvesztő hazugság. Elejétől a végéig hazugság az egész!
2023. nov. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
30%
A párom egy elég nagy krízisben van jelenleg. Én segítettem ki anyagilag, várjuk mar, hogy megjöjjön a fizuja. Egyébként ez egy tavkapcsolat, összevissza futkosok miatta, szüleim nincsenek is beavatva mert eléggé homofóbok. Persze én feldíszítettem a lakást, de valahogy nem várom annyira.
2023. nov. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
31%
13-as voltam: 29 vagyok, de amióta meghaltak a nagyszüleim, a keresztanyám, a nagynéném, nem igazán örülök neki én sem. Egyedül vagyok gyakran, nincsenek barátaim se. De amit tudok megteszek, hogy ünnepi hangulat költözzön a lakásomba.
2023. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

amíg "otthon" éltem, nem vártam, sőt! Gyűlöltem minden napját, de már két héttel előtte. Jó okkal, ment az idegebeteg f...kodás dec. közepétől.


Amióta elköltöztem és csak ketten ünnepeljük - nem megyünk haza karácsonykor soha -, szeretem.

Minden ezerszer nyugodtabb, és ha valami pl elmarad, nincs kétórás ordítás vagy sértődés, hogy miért csak holnapra sütöm a bejglit. :)

2023. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
28%
13-14: ebben mit kellett leértékelni? Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek. Inkább hagynám magára?
2023. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én pedig szeretném megköszönni, hogy ennyire normális kommentek jöttek. Normálisan megfogalmazva, senki nem kötött bele a másikba. Nagyon ritka...

Sajnálom hogy valakik idejárnak lepontozgatni. :( Sok barom!

2023. nov. 25. 12:01
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

5 éve nem foglalkoztat a karácsony.


Egyedül vagyok, senkim nincs, senkivel nincs rá mód, hogy ténylegesen a szeretet ünnepe legyen.


2 éves koromban egy balesetben elvesztettem a szüleimet, az akkor 1 éves hugomat. Nagyanyámék 4 éves koromban mentek el, aztán bekerültem intézetbe, 18 éves koromig. 25 évesen lett egy kapcsolatom ami megcsalással végződött 10 év után.

Azóta egyedül vagyok. Nem foglalkoztatnak az ünnepek, nem foglakoztatnak az emberek.

Bejárok dolgozni, végzem a napi rutint, ha van rá lehetőség karácsonykor szilveszterkor is dolgozok. Ha nem lehet, akkor pedig otthon vagyok.

2023. nov. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván várom, mert bejglit fogunk enni. Azonkívül dolgozni se kell elvileg, bár emiatt előtte meg utána többet kell.
2023. nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem várom, túl nagy a feszkó, túl sok a kényszeredett jópofizás stb stb.
2023. dec. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!