Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véleményed szerint mikortól...

Véleményed szerint mikortól lett ennyire anyagias a világ?

Figyelt kérdés
Én 2009-ben kezdtem a gimit. A középiskolai évek alatt egyáltalán nem éreztem még, hogy a pénz uralna mindent. Átlagos családból származom, az osztálytársaim között sem voltak kirívóan gazdagok. Fel sem merült bennünk, hogy valakit csúfoljunk amiatt, hogy nincsenek drága/márkás dolgai, vagy épp nem ment nyaralni. Bár akkoriban még az interneten sem lehetett látni a mostani nagyzolást.

nov. 25. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Olvass ókori írásokat vagy közmondásokat. Ugyanilyen retardáltak voltak az emberek régen is mint most is. De bármelyik korból olvashatsz irodalmi műveket.
nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Buta kérdés, mindíg az volt, csak te voltál fiatal és naiv.
nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint én nem voltam ilyen közegben... De még főiskolán sem éreztem, hogy a pénz annyira fontos lenne.
nov. 25. 18:59
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
A nevelésen sok múlik. Normális értékrend kialakításánál a szülői részről, nem lesz túl anyagias az ember.
nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
Múlthét csütörtöktől.
nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Amióta létezik a pénz.
nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
A 4. leírta, nem mindenkit és mindent lehet pénzért megvenni.
nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Pedig ez már abban a nanosecundumban elkezdődött, amikor az Antall József ráengedte a lakosságra a "szabadsággal" együtt az inflációt. Az orosz katonák közül még sokan az országban állomásoztak, amikor a zavarosban halászó szemétládák már elkezdték kihasználni a joghézagokat és rátelepedtek a kevésbé tehetősek nyomorára. Szépen sorban... Jogi hézagok a magántulajdon körül. Aránytalanul alacsony áron felvásárlások. Olajszőkítés. Szervezett bűnözés egyre láthatóbbá válása. Lakásmaffia. És így tovább! És így tovább! Ez már 1990-ben ezerrel beindult. A legnagyobb probléma ezzel az egésszel mindössze csak annyi, hogy az ekkortájt tisztességtelenül meggazdagodott disznók azt a fogalmat sem ismerték, ismerik, hogy "elég", - minél több volt, ill. van nekik, annál több kellett, ill. kell. És ennek az egésznek eleje van ugyan, de vége már soha többé nem lesz!

Ez már nem az a pálya ugyan, de most a napokban például abba futottam bele, hogy iskolai szalagavatóra pénzzel kifizetett belépőkkel juthat be az ember a saját ismerősének az ünneplésére. Már bocsi, de az amerikai elnökválasztás már csak annyiban különbözik egy magyar szalagavatótól, hogy ott vannak súlyos kampánypénzek is, egyébként meg azon a szinten van túllihegve egy egyszerű ünnep ebben az országban. Több, mint röhejes ez az egész! És egyre több helyen kerül egyre nyíltabban a felszínre a "Van az a pénz" mentalitás!

nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Mindig is ilyen volt, csak most már a neten jobban látod
nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9: Való igaz!


Köszi a normális válaszokat! :) Azokra mentek zöldek! Érdekes a véleményeket olvasni.

nov. 25. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!