Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megtörténhe, hogy egy intellig...

Megtörténhe, hogy egy intelligens, jó ember a sok fájdalom és csalódottság hatására gonosz lesz, és az a képességeit onnantól rosszra használja?

Figyelt kérdés
nov. 26. 09:47
A kérdező szavazást indított:
Megtörténhet.
Nem történhet meg. Az ilyen emberek vagy teljesen visszahúzódók, vagy öngyilkosok lesznek.
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Nálam megtörtént,de a gonoszság abban mutatkozik meg, hogy nem vagyok hajlandó többet senkivel ismerkedni,sem barátkozni..

Nagyon sok szemétséget,árulást kaptam életemben és mind olyantól,akiket szerettem.

Átbillent a lelkem,ennyi.

nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1


Ez nem gonoszság, hanem a második válaszlehetőség egyik eleme, a visszahúzódás.


A gonosz ember éppenséggel kapcsolatba lép másokkal, és árt nekik. Az ártásnál persze határ a csillagos ég. Lehet az is, hogy akik befogadják, és segítenek ki, azokat átveri, kisemmizi, esetleg meg is gyilkolja.

nov. 26. 09:57
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Magamról is elmondhatnám ezt, de talán csak annyi lett a változás, hogy nagyon hamar észreveszem, ha valaki hajlamos a szemét dolgokra.

A hozzám hasonlókhoz, meg gondolkodókhoz meg még közelebb kerültem.

nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Magyarok vagyunk: ez elég gyakori így is.
nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Képessége a gonoszoknak van akik belúl azok.

Tanultan (szerzetten) csak úgy lehet tenni mintha gonosz lennél de ez csak a gonoszoknak tud örömet okozni, akik tanultan gonoszok azoknak leszívó erő lesz.

Pl egy irigy ember tele van energiaval.ahhoz hogy másokon taposson és amikor a másikat megbántotta attol feltöltődik.


Aki nem gonosz de gonoszkodik, annak rengeteg energia befektetni a károkozásba másokkal foglalkozni másoknak ártani. Leszivja egyszer ketszer oke van elégtétel. De nem lehet igy élni hogy folyamat másokat kelljen rugdosni.

nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy gyerek mkndta ezt hogy ő nem tud másokat csúfolni bántani mert benne valahogy nincs meg az ami másokban ehhez meg van.

Es az mi? Egy komplexus. Vagy irigység vagy önbi.hiány de mindenképp olyan ami hajtja belül.

nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Igen.

Sőt, nagyon valószínű, hogy sok gyilkos, erőszaktevő alapjaiban véve normális ember lett volna, csak a környezete hatására bekattant. (Bár igaz, ezek rendszerint már gyerekkorra visszavezethetők.)

Egyébként most a Star Wars jutott eszembe. Anakin Skywalker eredendően egy nagyon szimpatikus, és szerethető figura, aki végül az őt ért traumák miatt válik gonosszá.

nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7# szerintem általában a túlérzékeny emberek ilyenek..
nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!