Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valami neve annak, ha...

Van valami neve annak, ha valaki utàlja, ha időpontra kell menni valahova? Fél éve gyűlölöm, mert valószínűleg túl voltam terhelve.

Figyelt kérdés

Pár évig csináltam itthonról online nyelvsulit magán tanárral és heti 3 alkalom mellett én dolgoztam, sportoltam, kutyát vittem ki rendszeresen és ha volt valami elintézni való, akkor úgy kellett kalkulálni, hogy ne zavarja be a heti 3 órát. Zavart ,hogy az miatt az edzéssel sietnem kellett, vagy korán kelni, vagy épp utána későn mentem. Ha volt valami más dolog , pl. orvos vagy autószerelő, már rosszul voltam. Sportból és a kutyasétából nem akartam soha lejjebb venni, mert engem ezek kapcsolnak ki. Végén csökkentettem az óràk számát, majd hirtelen felindulásból abbahagytam. Rossz volt, hogy főzni is időre kellett és ki kellett találnom, melyik nap. Jól be tudtam osztani az időmet, de besokalltam. Főleg, ha egyedül vagyok mindenre , nem tudok egyszerre órán ülni otthon meg főzni közben.

Most ha valaki például délelőttös héten akar találkozni, inkább lemondom, amikor megkérdezi, hány órakor. Mert mondok 4 órát, aztán ha másfél óra alatt nem végzek a sétával és evéssel vagy közbe jön valami ,ami miatt lehet csak 4.15-re végzek, nem jó. Eleve ráuntam arra, hogy munkán kívül, szabadidőmben sürgetnek. Délutános héten állandóan az órát kellett lesnem edzés alatt , mert órám lesz. Aztán a kutyát is úgy vittem ki, hogy délben vége az órának és enni kellene , sétálni és munkába menni. Minden napom szinte az óra lesésével telt. Siettetve éreztem magam örökké. Tetszett egy darabig ,hogy nem unatkozok, van dolog és rendszer , de elegem lett nagyon. Most úgy érzem jól magam, hogy dolgozok, kutyázok, edzek. Orvoshoz is kellene időpontot kérni, de nem tudom mikorra, halogatom.. Most lettem túl egy lakás váltáson, de mai nap lezárult a dolog, mielőtt teljesen besokalltam volna, mert a régi lakásba is kellett még járkálni. Ennek az időpont utálatának van neve?

Azt nem írtam, hogy sehova se érkezek korábban, pl ha 50re kell odaérni, akkor legkorábban 45re érek oda csak. De legtöbbször az utolsó pillanatban, de nem kések el.


nov. 27. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Van neve: szétszórtság. Vezess naptárt, mikor, hova kell menned, hogy fejben tudd tartani. Alakíts ki egy egyszerűbb napi rutint, amikor van időd csak lógni, lustálkodni, hogy ne érezd ,hogy mindenhova menned "kell".
nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szétszórtság, mert volt rendszer és wbbe untam bele. Szabadnapon is időben kellett kelnem az óra miatt. Ezt is untam, hogy még a pihenőnapon se tudok ébresztő nélkül kelni. Edzeni is reggel szeretek, de előtte kutyát kellett kivinni. Most már sokkal jobb, így a heti 3 óra nélkül és ha nincs semmi más kötelező teendő, ami miatt borul a rendszerem.
nov. 28. 07:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak simán az élet
nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ennek nincs neve, mert simán csak túl vagy terhelve és tiltakozik az idegdenszered. Egyelőre alakítsd minél nyugisabbra a napjaid, aztán amikor jobban feltöltődsz akkor hozzácsaphatsz több dolgot. Állítsd fel a prioritásokat és kész. Az orvost mondjuk ne halogasd, ha nem muszáj, az egészségednek kéne a legelső prioritásnak lennie, abból nincs még egy.
nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb időpontra menni bárhová, mint órákon keresztül bszni a rezet, legyen szó online tanfolyamról vagy akár egy ügyintézésről, és igen, csak meg tudod már becsülni, hgoy egyórát vagy másfelet sétálsz-e. Ez nem atomfizika azért.
nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es, ez nem túlterheltség :D, az messze nem ilyen.

A kérdező dolgozik és mellette sportol-kutyázik. Ez egy tök normális felnőtt napirend, csak szimplán nem akar időpontot kérni dokihoz, mert halogat.


Túlterhelt az, aki munka előtt-után utazik 1 órát, otthon is főznie kell, mosni, ellátni a gyereket, stb.stb., akik meg az édesanyák túlnyomó többsége. ;) (nincs gyerekem, de a környezetemben van, látom).

nov. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok, mindenkinek más a teherbírása. Az egy dolog, hogy én mennyire bírom a hajtást, ha a kérdező soknak érzi akkor túl van terhelve és kész. Felesleges másokhoz hasonlítani, a neurológia nem így működik.
nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tetszett amúgy, hogy mindig van mit csinálni, de az óra nézése örökké már sok volt. Mások kérdezik, hogy mit csinálok tévézés helyett, mert nincs tévém. Nálam nincs olyan, hogy helyette, mert ha véletlenül lett szabadidőm, örültem a csendnek, hogy senki nem beszél és nem kell kontaktolni sem.

Ott kezdődött a besokallás, hogy költöztem önszántamból, de egymagam kellett mindent intézni, festeni, szekrényeket szerelni ,amit újat vettem. Közben meg több műszakban dolgozom. Aztán a tanár is beszólt néha, hogy ne szervezzek semmit akkor ,amikor óra lenne. Pl heti 3 nap óra van és a maradék 2 úgymond szabad , de ha akkor volt ügy vagy orvosi dolog , máris úszott a nyugalom. Mivel hétvégén is dolgozom, így másabb a szabadidő.

nov. 28. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!