Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak akik autót nem tudnak...

Férfiak akik autót nem tudnak megtanulni vezetni, az milyen tulajdonságokra utal?

Figyelt kérdés
Nem csak autót, semmilyen motorizált járművet, csak biciklivel mer közlekedni, még elektromos rollertől is fél.
nov. 28. 08:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmire. Nem érdekli az egész.
nov. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, de szintén nem merek vezetni (mondjuk rollerezni nem is akarok). Lassan 20 éve van jogsim, pár éve újra vettem pótórákat, így sem :(

Én sem értettem, de miután megszületett a kisfiam, megállapították, hogy feszes az izomzata. Anyukám elbeszélése alapján sok minden utal arra, hogy babaként én is feszes voltam, de abban az időben ezzel nem nagyon foglalkoztak. Sokat olvastam a témában, és a feszességből adódóan alakulhatnak ki kisebb (nagyobb) idegrendszeri eltérések, pl. a diszlexia, diszgráfia stb., és írtak olyat is, hogy van, aki vezetni nem tud jól megtanulni emiatt, nincs biztonságérzete. Én magamnál erre vezetem vissza (+van egy nagyon enyhe diszlexiám is).

nov. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem nemekre specializálódott probléma, hiába akarsz belőle azt csinálni, arra alapozva, hogy egy igazi férfi az gépjármű-vezető, a biciklizés meg nőknek való. Van, akinek már az se elég férfi, aki automata váltót használ.


Lehet, környezetvédő.

Lehet, nincs pénze a fenntartásra, üzemanyagra.

Lehet, nincs szüksége autóra, motorra, egyébre, a járműves közlekedési igényeit kielégíti a tömegközlekedés és a bicikli.

Lehet, fél a járművezetéssel járó felelősségtől, hogy balesetet okoz, és megsérül vagy meghal miatta valaki - akár olyan is, aki utasként van mellette.

Lehet, van valamilyen koncentrációs zavara, rossz a reakcióideje vagy szervi problémája, ami akadályozza a magabiztos, biztonságos vezetésben.


Szerintem egy olyan ember, aki higgadt mérlegelés során belátja, hogy valamihez nincs érzéke, sokkal felelősségteljesebb és példaértékűbb, mint azok, akik inkább veszélyeztetik a saját és mások testi épségét, hogy ne sérüljön a kis egójuk. Az autóvezetők nagy százaléka látens akcióhős, aki csesz a sebességkorlátozásokra és a közlekedési táblákra, szintén nagy százalék figyelmetlen, rossz reakcióidejű és igénytelen, ha az autója műszaki állapotáról van szó. Nem lenne kár, hogyha nem vezetnének.

nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Esetleg nem mer konfrontálódni - pl.: erőszakos majmokkal szemben -, nem mer felelősséget vállalni több emberért, pl.: egy család utaztatásáért.

Minden esetre én nem csesztetnék senkit emiatt, mert inkább ez legyen, semmint egy tragédia kialakuljon az állandó másnak való megfelelés végett. (F!)

nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos én sem tanulok meg, egyrészt egyáltalán nem érdekel (egyedül élek és bőven megfelel a tömegközlekedés), másrészt valóban nincs hozzá érzékem, nem tudok egyszerre annyi dologra koncentrálni mint amennyire ilyen helyzetben kell, valami mindig elvonná a figyelmem, vagy ilyesmi. Még sincs semmi hiányérzetem miatta. Aki emiatt csökevényesnek tart, annak meg ez a véleménye, nem érdekel, nem célom ilyen elvárásoknak megfelelni.
nov. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg (nemtől függetlenül) az utakon közlekedők legalább háromnegyedének nem szabadna kormány mögé ülni.
nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Az autóvezetés nagyon komlett agyműködést,reakciófeldolgozást és azonnali helyes cselekedeteket igényel rendkívűl sok és széleskörű,tizedmásodpercek alatt lezajló eseményeket követően.Erre nem mindenki agyműködése alaklmas.

Magyarul lehet hogy valaki sokmindenben profi,de az autóvezetéshet sík béna.

nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a munkámban meg más dolgokban precíz vagyok, de vezetni pl. rettegek, és nem tudom, miért. Pedig 18-19 éve megszereztem a jogsit, de meg tudnám számolni, hányszor vezettem. Nem vagyok biztos magamban, és ennyi idő alatt sokkal több autó is lett az utakon, mint amikor tanultam. Volt, amikor muszáj volt beülnöm, de csak településen belül, és teljesen levert a víz.
nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, úgy alakult, hogy évekig nem vezettem, miután megszereztem a jogosítványt (nem volt mit vezetni). Majd gyerekkel már egyre kényelmetlenebb lett az élet úgy, hogy csak a férjem vezetett, mert én mindig valakire rá voltam szorulva, hogy fuvarozzon (nem városban élünk, hanem vidéken). Így vettem egy nagy levegőt és újra autóba ültem. Mostanra megtanultam vezetni, a mindennapjaim része és jól is megy, de éppen ezért pontosan tudom, hogy egy olyan embernek, aki bizonytalannak érzi magát, milyen nehéz biztonságosan megtanulni vezetni, pedig nálam csak a rutin hiánya volt gond, nem a képességek. Szerintem százszor inkább ismerje be valaki, ha tényleg azt érzi, hogy neki ez nem megy, minthogy csakazértis vezessen és balesetet okozzon. Így is szerintem túl sokan vezetnek, akiknek rohadtul nem kéne.
nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom. Csak egy újabb eszköz lenne ami elveszi az életenergiámat, amit értelmesebb dolgokra is szánhatnék. Ha jobban belegondolunk többe kerül a leves mint a hús. Kiváncsi leszek amikor ez a sok vacak amivel elszigeteltünk magunkat a valóságtól, idővel egyre inkább korlátozottá válik. Csak remélni tudom, hogy a helyes irányba mozdít el bennünket.
nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!