Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozhat ekkora eltéréseket...

Mi okozhat ekkora eltéréseket a zenehallgatás során?

Figyelt kérdés

Ízlésről nem vitatkozunk, tartja a mondás, nem is szeretnék. Kinek ez kinek az, de meglepett valami. Egyik nap kollégákkal youtubeon egymásnak mutogattunk zenéket. Én pl a sokak által ingerszegénynek és monotonnak tartott techno tücctüccöket nagyon szeretem (diumdisu :) de megértem, ha valakinek nem jön be, a haver meg betett egy valami nagyon hangzatos, a Nightwishre emlékeztető női hanggal éneklő, dallamos, de nagyon metált. Hogy ő meg erre hogy felpörög. És ekkor mondtam neki, hogy azt hallom, hogy kidolgozott, jól összerakott, igényes zene, de engem meg lehoz az életről is és nagyon nyomasztólag hat. Amúgy a Nightwist sem szeretem, inkább tiszteletben tartom.


Szóval ennek mi lehet az oka, hogy homlokegyenes ellentétes érzéseket is kiválthat ugyanaz?



nov. 28. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nightwish és társai hívő vagyok. A zene olyan dolog, hogy ízlésben különbözőek vagyunk, így az érzés, amit a hallott zene vált ki, egyénenként más területet ingerel az agyban.

Ugyenez a helyzet a körömpörkölttel és a pacallal. Az ízeket a nyelvünkkel érzékeljük, mindenki ugyanazt az ízt érzi, de az agyban kialakul egy válaszreakció, ami mindenkinél más. Ez a vélemény.

nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
zene sok mindent kiválthat pl sünök látogatását amikor full hangerőn nyomatom a kis grofót
nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Joe112 válasza:
86%

Nálam a rockzene ami "életben tart" ezt érthetjük szó szerint...

Nem a pia végett járok koncertre mert nem iszom....

S a legjobb amikor 40+osan is párban megéled az érzést....

Sajnos most nincs kivel, de remélem lesz.... 🙂

Aki ugyanígy érzi szerintem tudja miről beszélek 46f

nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mindenkinél máshogy néz ki az agyi neuronpályája, meg a központi idegrendszere.
nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A 2-es poénját is értettem :) :D :D
nov. 28. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki mit hallgatott gyerekkorában, kinek mi áll közel a lelkéhez, hangulatához, ki mit szokott meg. Szerintem ezektől függ. Nem egy egzakt dolog, lehet akár több műfajt is kedvelni egyszerre. De akár tetszik a másik zenéje akár nem, lehet udavriasan végighallgatni a másikét is. :)
nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ami egy érdekes adalék lehet még a kérdéshez, hogy mi okozza vajon amikor valakinek változik a zenei izlése? Pl korábbi kedvelt zenei stílusok már nem jönnek be neki. Vagy mint mondjuk sok zeneszerető ember esetében, hogy bizonyos stílusokat régebben nem élvezett vagy akár ki nem állhatott, aztán idővel szép lassan ráérez, megkedveli, és egyre bővül és tágul a zenei izlése. Érdekes dolog az emberi agy és lélek.
nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Elöször is, aki nem szereti a metált az buta igénytelen tömegember."



Ne haragudj, de ez a hangvétel nem ide való.

Ízlésről nem vitatkozunk, azt elfogadom, ha valakinek tetszik azt is ha nem, de ez a magyaros savankás élbőlítélkezés ez csúnyán lerontja a színvonalat.

nov. 30. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!