Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elméleti kérdés! Te sajnálnád...

Elméleti kérdés! Te sajnálnád őket ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A munkatársam az előbb elmesélte, miért fél vezetni és jogosítványt szerezni: jogsi és vezetési rutin nélkül huszonévesen megkérte a barátait, hogy hadd vezessen kicsit a faluban, ahol nem látják. Lejtőn lefelé sebességbe tette a kocsit, megijedt, elfelejtett kanyarodni, és majdnem belehajtott egy szakadékba. Ha nem rántja el valaki a kormányt, négyen meghaltak volna, akik a kocsiban ültek.


Majd kijelentette, hogy na, ezért félek vezetni, pszichiésen megterhelt, hogy majdnem meghaltam.


A kérdésem: ha valaki jogosítvány nélkül vezet és balesetet szenved, esetleg meghal, megöl másokat is, ti sajnáljátok? Érdekel.


nov. 29. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Persze, sajnálnám mert meghalt egy ember. A saját hülyesége miatt persze, de nem az ok számít hanem az eredmény.
nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálni? Ha túléli mehet is a börtönbe. Az nem érdekel hogy saját magát veszélyezteti, de az úton mások is vannak, nagyon sok ember élettét teheti tönkre.
nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Én soha senkit nem sajnálok. Ostoba szokás.
nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sajnálom. Ha fél vezetni, mi a fenéért próbálkozik jogsi nélkül? Tökreteszi más kocsiját vagy balesetet okoz.

Sok esze van az ilyen barmoknak. Aztán majd ártatlanok halnak meg az ilyenek miatt, ő meg vígan éli tovább az életét.

Engem inkább felháborít.

nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Németországban az első vezetés egyből az utcán történik. Majdnem elütöttem valakit. Szerencsére épp felnézett az oktatóm a telefonjáról. De amúgy is sok balesetet látok. Meg egy ismerősöm mesélte, hogy végignézte egy balesetnél, ahogy egy ember bent égett a kocsijában. Én utáltam vezetni. Abba is hagytam a tanfolyamot.
nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Én Magyarországon csináltam a jogsit, a rutinpálya eltörlése után volt, nem fulladtam le indulás után a kocsival, és a váltót is tudtam kezelni, szóval mehettem is egyből a budapesti forgalomba. Iszonyatos stressz volt számomra, mai napig utálok egyébként vezetni. Közúton még autóban ülve halál közeli élményem nem volt.

Ettől függetlenül bárkit, aki meghal, vagy megsérül, sajnálok. Akkor is, ha történetesen ő tehet róla, mert basszus, én se vagyok szent, hányszor csináltam már nagyon nagy baromságot, amivel veszélyeztettem magam, és csak a vak szerencsén múlt, hogy nem lett probléma. Közlekedési baleset esetén meg a legtöbben nem vétkesek, de ha azok, akkor is, van, akinek nem olyan gyors a reakcióideje, vagy csak egy pillanatra nem figyelt oda, és ezekből következnek tragédiák, ha bbaj van, akkor szerintem nem az a dolgunk, hogy mérlegeljük, hogy ki mit tehetett volna, vagy ki a felelős. Ezt majd mérlegeli a bíróság.

nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!