Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon mi motivál egyes,...

Vajon mi motivál egyes, jóindulatú embereket arra, hogy egy nyilvánvalóan kamu kérdésre, időt szánva, értelmesen válaszoljanak?

Figyelt kérdés
Többször láttam már ilyet az oldalon. És érdekel az e mögötti motiváció. Főleg, hogy sokszor a válaszolók is jelzik a kamut, belinkelve korábbi kérdéseit a kérdezőnek. Ráadásul általában ilyeneknél csak idő kérdése, hogy a moderátorok töröljék a kérdést.

dec. 6. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Én akkor szoktam ilyet csinálni, amikor a kérdés maga olyan dolgot feszeget, amivel kapcsolatban mégiscsak érdemes állást foglalni, hogy aki valóban érintett a témában, az azt is olvassa.
dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem mindenkinek nyilvánvaló, hogy kamu :)

Főleg ha jó hosszan, kimerítően válaszol valaki, akkor azt nem fél perc bepötyögni, lehet, hogy nem is látja azokat a válaszokat, amikről már mindenki levágja, hogy kamu, csak miután már elküldte...

dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez két jó indok volt.
dec. 6. 15:03
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Ez a kérdésnek a kamunagyságától is függ.

Tisztában vagyok vele, hogy troll a kérdés, ha nagyon nagy akkor kb olyan választ adok rá mint amilyen maga a kérdés is, ha kevésbé az és némileg elgondolkodtató is akkor annak ellenére, hogy hülyeség az egész leírom, hogy más aki nem tudja a kérdés hitelességét tanuljon belőle.

dec. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Sokszor olyan kérdésekhez is odaírják, hogy kamu, amit semmivel nem lehet alátámasztani. Ha meg valaki túl szigorúan venné hogy kamura nem válaszol, akkor szinte sosem adna választ. Levezették már egy párszor a toplista alapján, hogy vannak akik száznál is több kérdést kiírnak egy hónapban.
dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Alapvetően a sima "kamu" kérdésekkel nincs is túl nagy probléma.

Én azokra gondolok főleg, ahol felismerhetően ugyanaz a személy szándékosan provokatív jelleggel a végtelenségig ismételgeti ugyanazt az érzékeny vagy épp trágár témákról szóló kérdezgetést.

dec. 6. 15:22
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Vannak olyan kérdések, amik bár kamu kérdések, de érdekes témát feszegetnek. Én ilyenekre van, h írok választ.
dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Az első kettővel egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy az ilyen kérdésekre érkezett válaszok között is gyakran van olyan, ami miatt érdemes belefolyni, mert érdekes álláspontok vannak és úgy vagyok vele, hogy szélesíti a látóköröm, ha nem csak a saját véleményem mondom el. Szerintem jó módja a vita kultúra kialakításának, bár nem zökkenőmentes.
dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tetszik amiket írtok. Van itt egy élgárda azért az látszik.
dec. 6. 15:50
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Az én kérdéseimre is többször kiabálták, hogy kamu, pedig nem volt az.

Persze most az ilyen alapítványi iskolás őrültektől tekintsünk el.

dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!