Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zsidókkal kapcsolatban kinek...

Zsidókkal kapcsolatban kinek milyen a tapasztalata?

Figyelt kérdés

dec. 7. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Én egyszer pár napot dolgoztam a sulijukban. Hát van azért eszük, mert az alja munkát a gójokkal csináltatják. :D

Amúgy semmi különösebb nem volt velük. Gyorsan munkába akartak állítani, elég gyakorlatiasak.

dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Nővéremnek volt egy zsidó pasija régebben.

Mármint származásilag, nem vallásilag.

A srác vállalhatatlan volt. Iga, nagoyn éretlen volt, fiatalabb is még nálam is... elég beképzelt volt. De ennek semmi köze a származásához. A szülei rendes, keményen dolgozó emberek. Volt egy kisebb gazdaságuk és rengeteget dolgoztak rajta. Igazából franc tudja mi ment félre a srácnál, mert amúgy a srác nővére is tök jó fej volt, csak ez a gyerek volt gyökér:D


Illetve hát nővérem végül egy (származását tekintve) zsidó sráccal házasodott össze.

Geek-nerd, vegyészmérnök, programozó, imádja a társaságot, a társasjátékokat, folyamatosan dumál, mindenre van 3 sztorija. Jó fej, bírom a csávót, de azért kell hozzá energia rendesen:D

Deee it se nagoyn érzékelem, hgoy bármi köze is lenne a származásához.

Ennek a srácnak a családja elég jómódú, illetve hát pontosabban a nagyanyja az, aki könyvelői, pénzügyes munkával megteremtett egy igencsak erős egzisztenciát.


Tulajdonképpen egyik esetben sincs semmi amitől mások lennének bárki másnál. Tudható, hogy zsidó felmenőik vannak, de igazából ennyi, b olyan, mintha rólam vagy rólad derülne ki, hogy van zsidó felmenőnk. Nem befolyásolja az életünket.

dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sok van Svédországban is tehat nem sved az a sok kékszemű szőke ember
dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
3-as: a zsidók NEM SZÖKE, KÈKSZEMÜ emberek!
dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
3as XD
dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Okosak, műveltek, feladattudatosak.
dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Mivel kb 17-20 millió zsidó él a világban, ezért (is) akármilyen hihetetlen, de nem egymás klónjai, kollektív tudatot megteremtő emberek.Nyílván a magyarokat sem a felesége szemét kiszúró, gyerekeit lemészárló magyar családapáról ihletjük - vagyis nem kéne, és nem is mindenki szeretetszolgálat.


Rendszeresen dolgozok együtt zsidókkal, és volt is úgy, hogy közöttük is éltem sokáig, ezek mellett ismerek született zsidót is (aki zsidónak minősül) párat, akik ennél többre nem "tartják" a zsidóságukat (itt természetesen nem leírni akarom őket, csak megjegyezni, h ők csak ennyit tartanak a zsidóságukból).Neológ zsidókat ismerek többnyire, neológ zsinagógába is volt h elnéztem.Mindig nagyon kedvesen, türelmesen álltak hozzám, sőt, más nem-zsidó érdeklődök felé is.


Tapasztaltam, hogy nagyon nagyon nagyon fontos a folyamatos tanulás, tanítás, fejlődés nekik.És ami jobb és szebb, hogy nem csak maguknak, egymás között, hanem a gyerekek, gyerekeik tanításába, fejlődésébe is valami hihetetlen energiákat raknak.Volt olyan, hogy zsidó kislány úgy ment középsuliba hogy 2 vagy 3 nyelven már perfektül beszélt.

Gondoljatok bele, hogy ma mennyi rossz állapotú család van; egyik szülő iszik, másik lelépett, elváltak, egyik szülő veri a gyereket, a másik ordít vele, a másik szrik rá.Ehhez képest mekkora előnnyel indulnak az életben a zsidó kultúrális háttérrel érkező zsidó gyerekek, ahol fontos a tanulás, és a család?Na ugye, ennyit számít.És igen, a másik a család.Hihetetlen családcentrikusak, és a gyerekekre visszatérve a gyerekek vállalása, családalapítás, gyermekek minél minőségibb nevelése, tanulásra való ösztönzése mind-mind nem csak vallási előírások, hanem kultúrális szokások is mostmár (ezt azért írom, mert napjainkban a világi tanulmányok is nagyon fontosak, ebben élenjárt a neológia elsőként).


Ők is mind-mind különböző emberek, nincs egységes külső leírásuk.Gondoljatok bele, hogy 1000 év alatt csak a magyarok mennyire keveredtek a különböző népekkel, népek gyűrűjében, akkor a zsidók több százévnyi vándorlás után?Van aki péntek este a zsinagógából hazaérve egyből kapcsolja be a PS-t, míg a másik szigorúbban áll hozzá.


Én azt gondolom, hogy nyugodtan lehet utálni bárkit bármiért, és nincs is ezzel semmi probléma, mert nem kötelező szeretni mindenkit.Viszont az ok nélküli gyűlölködést, kitalált okokat kollektíven a zsidóságra vetítő butaságok miatt utálni a zsidókat anélkül, hogy legalább egyet ismernénk elég butaság.Inkább példát kéne venni róluk, csak hát az már nehezen megy ugyebár.


Nézzétek meg a nagy íróinkat, költőinket.Ignotus, Radnóti, Molnár Ferenc.Nézzétek meg a Nobel-díjasaink javarészének a származását.Nézzétek meg a golyóstoll milyen származású magyar embertől ered.Az Intel processzorok Gróf Andráshoz kapcsolódnak.De a magyar ipar alapjait is ők rakták le, ld. Weisz Manfréd, Goldberger Textil, Herz és Pick szalámi, Zwack család (Unikum).Szerintem ezek sokat mondóak, főleg h ezeket a neveket egy hétig lehetne sorolni.

dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Odüsszeusz92 ***** válasza:
49%
Intelligensek általában és karizmatikusak, de nem mindegyik magyar zsidó érzi magát magyarnak és egy részük dühös is ránk a holokauszt miatt. Valahol ez érthető, viszont nem mi fogadtuk üdvrivalgással Hitler bevonulását.
dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!