Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy állsz a romákkal kapcsola...

Hogy állsz a romákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 22:07
A kérdező szavazást indított:
Kedvelem őket
Ugyanolyan emberek, mint mindenki más..nem a származás határoz meg. Vannak jók meg rosszak
Megvetem őket
66 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Libernyák vagyok, szóval a középső opciót választom.
2021. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
A lusta, putris, munkára allergiás, balhézós fajtát megvetem. Szerencsére sokat ismerek, aki teljesen normális, sőt sok magyarnál szorgalmasabb. Velük semmi bajom nincs. A viselkedés határozza meg hogy állok valakihez, nem a származása.
2021. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Van akivel elfogadjuk egymást, gyerekkorunk óta együtt nőttünk fel. Ők más mentalitás szerint élnek, volt börtönben nagyobb testvérük, késelést is láttam egy vita miatt, de minket sosem bántottak és egy ajtóra laktunk tőlük.

Anyu azért szerette az ő anyjukat mert sok tanácsot kapott a főzésben :)


Nem verekedtünk, nem csináltunk bajt sehol, kipróbáltuk a cigit annyi bűnünk volt, kaptunk is érte valahol 11-12 éves korunk között, az ő családjuk akkoriban eléggé széjjel volt, pedig próbálták összefogni az idősebbek a családot, amennyire tudták, de náluk más a felfogás.


Ma már nem állok szoros napi rendszerességű kapcsolatban cigányokkal, egyrészt azt tapasztalom hogy előbb kötekednek, mint normálisan közelednek, vannak kivételek valahol a világban, de én nem találkoztam olyan őszinte emberekkel bőrszíntől függetlenül, mint a 17 évvel ezelőtti "barátaim", mert ők annak számítottak.


Még annyit hozzá tennék, hogy amennyire tudom az aljas koszfészek réteggel nem foglalkozik a rendezett életvitelt követő réteg.

28F

2021. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Sem a középsőt sem az utolsót nem tudom nyugodt szívvel behúzni.

A középső opcióval egyet értek, de ettől még fenntartással kezelem őket. De azért nem utálom őket egyből ismeretlenül.

2021. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

90%-uk rossz,és aki nem hiszi menjen és éljen velük!

Nagyon kevés a normális,de gondolom te se eszed meg a hgyban úszó kenyeret.

Én nem kockáztatok,az az egy-kettő normális. Nekik köszönök,stb.

A többi meg tanuljon meg dolgozni,ne csak lopni,ordítozni,verekedni.

Amikor volt munkájuk az volt a baj,amikor nem akkor az a baj...

Menjen mind gyapotot szedni,és ha már nem tud dolgozni mehet a kemencébe.

2021. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy cigány elmenne dolgozni, egzisztenciát teremtene, akkor senkinek sem lenne baja az egyénnel csak azért, mert roma származású. Akinek meg igen, annak gondolom nincs 70-nél magasabb IQ-ja. Sajnos senki sem csinál rendet abban a közösségben, amiben élnek. De ameddig ez így marad, abban a közegben szocializálódva senki, vagy nagyon kevés cigány tudná többre vinni.
2021. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Főként azon múlik, hogy milyen társadalmi rétegbe tartoznak. Putriban élő, nem iskolázott, bűnözésre hajlamos, alacsony társadalmi státuszú emberek társaságát sosem keresem, származástól függetlenül. Ha pedig átlagos, dolgos, esetleg értelmiségi emberekről van szó, akkor szintén nem érdekel a származásuk.

Sajnos a romák túl vannak reprezentálva az első említett csoportban, de ettől függetlenül még nincs okom rossz véleménnyel lenni azokról, akik nem oda tartoznak. Sőt, ha valaki rossz körülmények közül tör ki, akkor azt még külön tisztelném is benne.

2021. jún. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Félek tőlük.
2021. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

8. Ne aggódj! A Hunyadi SS és Gestapo véd minden Magyar embert!

Senki sincs egyedül,egységben az erő!

2021. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Az összeset fel lőném a Holdba.
2021. jún. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!