Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Feltűnnek más emberek szavaiba...

Feltűnnek más emberek szavaiban az ellentmondások, következetlenségek. Vagy a szavak és a tettek közötti disszonanciák. Ha ezt jelzem nekik, szőrszálhasogatónak tűnök?

Figyelt kérdés
Más még megfigyelt magán hasonlót?
dec. 8. 05:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokszor észreveszem én is. Ha jelzed nekik azt nem értik, rájuk nem vonatkozik.
dec. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerlek, nem tudhatom, milyennek tűnsz.
dec. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csak ritkán szólok, úgyis felesleges.
dec. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Helyzetfüggő. Ha minden második mondatukba belekötsz, az nagyon idegesítő, főleg, ha nincs is igazad és meg kell magyarázni, miért nincs valójában ellentmondás.


Ha meg nem tartozik rád a dolog, akkor végképp kiutálnak, "semmi közöd hozzá" alapon. Akkor szólj, ha téged is érint.

dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is feltűnik, de általában már nem szólok erről, csak beárazom magamban az adott embert. Az a gond hogy a legtöbb ilyet ha szembesíted is, nyélből tagadna, balhézna, megpróbálna téged hitelteleníteni stb szóval kb felesleges is vagy kifejezetten ártalmas. Ellenben ha valakit megpróbálnak átverni, annak négyszemközt szoktam jelezni mi a helyzet. Meg nyilván én se hagyom magam megtéveszteni, ha épp nálam próbálkoznak.
dec. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4: volt egy kolléganőm, akinél nagyon észre is vettem és nagyon idegesített is. Ami persze rólam szól, nem róla. Több mindent jeleztem is neki, és szerintem még többet nem. Nem reagált indulatosan, de szerintem igazán nem kedveltettem meg magam vele. Ilyenekre gondolj pl, hogy állította magáról, hogy ő a saját dolgait tartja a legfontosabbnak, ő senki kedvéért nem áldozza föl magát, ő mindig magát helyezi legelőrébb, ő nem ugrál úgy, ahogy mások fütyülnek... lett volna egy kívánsága, egy bizonyos szabadnap. Persze hogy behívták. Ő meg bejött. Mondom neki, hát hiszen most is alárendelted az igényeid másokénak. A válasza: jó, de hát... És minden más észrevételemre (aka kötekedés) is ez volt a válasza. Szerintem én nála tényleg minden második mondatába belekötöttem, és ugyanezt a kényszert érzem (általában nem engedek neki), ha valaki állít valamit, aztán meg teljesen máshogy cselekszik.
dec. 8. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!