Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hová halad az emberiség?...

Hová halad az emberiség? Szövegértelmezésre képtelen a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

Az egyik Facebook csoportba beírtam a következőt:

"Megnéztem a Netflixen a Vow c. filmet, képzeljétek el, megtörtént eset. Tudom ajánlani, nézzétek meg ti is!"

Nos, erre 5 hozzászóló megkérdezte, hogy mi a film angol címe, 2 hozzászóló pedig azt, hogy a Netflixen adják-e?



dec. 8. 12:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
15%

Mi azzal a probléma, ha megkérdezték, hogy mi az angol címe, mivel sokszor az eredeti és a magyar cím merőben eltér egymástól.


Abban viszont egyetértek, hogy rettentően gyenge a magyarok szövegértelmezése. Sőt, rettentően felületesek, figyelmetlenül és csőlátásúak is.

dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
71%
Jav. figyelmetlenek..
dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

Igen.

De mondok durvábbat: Magyarország egyik legnehezebb egyeteme, ezt a szakot csak 1 suliban oktatják az egész országban. Elvileg okos emberek kerültek be, magas ponthatárral.

Neptunon kaptunk egy üzenetet belépéskor, hogy töltsünk ki elégedettségi kérdőívet. Valami ilyesmi volt a felugró ablakon, hogy "töltse ki a kérdőívet IDE kattintva, vagy ügyintézés menüpont, kérdőívek almenü alatt"

Messenger csoportban már több ember is megkérdezte, hogy "másnak is jött ilyen üzenet? Mit kell csinálni? Hol van ez a kérdőív??"


Hogy Justvidmant idézzem: "há oda van írva!"

dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
84%
Én napi szinten tapasztalom hogy nagyon sok cégnél néha egy e-mail megírása és értelmezése is probléma egyes embereknek. Innentől kezdve nincs miről beszélni. Ez csak rosszabb lesz. Magyarországon biztosan.
dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%
A probléma nem új.
dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

Ez történik, mikor a közoktatás arra megy ki, hogy képleteket és verseket mondj vissza. Nem pedig arra, hogy értsd is, hogy miket beszélsz.


Ha 12 évig az volt az elvárt, hogy ismételgessék azt, amit xy mondott, mit akarsz?


Arról nem is beszélve, hogy már kezd eléggé felszabadulni az a generáció az internetre, akiknél államilag volt fiatalkorukban ellehetetlenítva az, hogy gondolkozzanak és különböző helyekről szerezzenek információkat. Így nem csoda, hogy olyan szinten nem megy nekik a problémamegoldás, hogy beírjanak 3 szavat a keresőbe, hanem várják, hogy valaki majd megmondja nekik, hogy mi a helyzet. Megszokták, hogy az van, amit valami feljebbvaló mond. Önállóan csinálni valamit nincs ahogy, így nem is próbálják. Hiába, hogy már lehetne, mivel az internet végtelen lehetőséget kínál.

dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
11%
bezony zseniálisan nagyszerű ennek a filmnek az xxx változata
dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
23%
mi a film angol címe, a Netflixen adják-e?
dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
1-es, talán az a probléma, hogy én eleve az angol címét írtam oda a posztban.
dec. 8. 13:13
 10/37 anonim ***** válasza:
77%

Én itt szoktam néha röhögni azon, hogy egy kérdező feltesz egy sima kérdést relatíve egyszerű nyelvezettel, aztán jön valami olyan komment,hogy "érthetőbben lehetne?" vagy "mi van???"


Nagyon nehéz nyelv a magyar😂

dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!