Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan értessem meg a családta...

Hogyan értessem meg a családtagjaimmal, hogy ne feszüljenek már rá ennyire az ünnepekre?

Figyelt kérdés

2 perfekcionista, maximalista szülővel vagyok megáldva, és azon is feszülés lesz, ha a fenyőtű a fán nem teljesen 90 fokos szögben áll a faággal, hanem csak 89.

Én nyugis karácsonyt szeretnék, legyen mit enni, azt megfőzzük de nem kell királyi lakoma meg 40 féle fogás. Kb 2 hónap folyamatos túlórázás, meg ünnepi hajtás után a belemet húzom magam után, mint ilyenkor általában mindenki, majd amikor tudnék pihenni, pont nem azzal szeretnék foglalkozni, hogy főzzünk még egy 50. fogást vagy hogy legyen kitakarítva a wc (mikor amúgy se koszos, csak nemtom vmiért ők azon feszülnek hogy mi van ha a jézuska pont hozzánk jön sz@rni)

Szóval hogyan érjem el, hogy ne találjanak maguknak egy 100. teendőt, meg ne feszüljenek, mert mindenkinek elcseszik az ünnepet, mert egy ideggörcs lesz az egész?

VAGY

Ha ezt nem lehet, akkor hogyan válasszam le magam róluk hangulatilag úgy, hogy egy térben vagyunk, de az ő feszülségük nem adódik át rám, hanem nyugodt békés karácsonyt tudok megélni, nem idegnyomort?


dec. 14. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb válj külön tőlük.

Semmilyen más megoldás nincs.

Mert nem változtathatod meg a környezetedben az embereket. Csak magadat, hogy megváltoztatod a környezeted.

dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már elváltam, csak ünnepre járok haza. Emlékeztetni magam, hogy milyen az amikor nem albiban vagyok. 😅
dec. 14. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Itass velük egy kis konyakot és kérd meg őket, hogy lazuljanak el
dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem egyszerűbb lenne nem hazamenni ha ez téged annyira frusztrál?
dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd el őket te karácsonyozni az albiba. Komolyan. Mondd azt, hogy azt most úgy szeretnéd, hogy olyan legyen amit te kitalálsz. (Úgy értettem, hogy hármasban karácsonyoztok a szüleiddel, talán ennyien nálad is elfértek.)
dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod őket megváltoztatni, legjobb ötlet 5-ösé.
dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

"ne feszüljenek, mert mindenkinek elcseszik az ünnepet, mert egy ideggörcs lesz az egész?"


Ezt a mondatot kb így, ahogy leírtad, mondd el nekik. Ha nem hatásos, akkor mindig, amikor munkát találnak ki neked, vagy maguknak, mondd, hogy nem, mert te tényleg ünnepelni akarsz, és élvezni, és nem gyomorgörcsöt. És ugyanígy nekik is, hogy miért nem próbálják meg élvezni.

Nekem sikerült évek alatt megváltoztatni anyám hozzáállását. Amíg vele laktam nem ment, de amint külön mentem, megmutattam, hogy lehet máshogy is, átvette a szokásaimat.

dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Őket boldoggá teszi a készülődés. Gondolom, az ünnepet tiszta környezettel várják, ez a minimum.


Elárulok egy titkot. Nemcsak a napi, heti, havi életritmusa adott az embernek, hanem az éves is. Az évszakokhoz klf ünnepek kötődnek, a vallásos ünnepek sokszor a tavaszi, nyári, őszi, téli napfordulókhoz, már a kereszténység előtt is.


Kialakult hagyomány a mindennapi, heti takarításon felül az általános nagytakarítás.


Nemcsak belül, a lelkünkben, hanem kívül, a külsőnkben és környezetünkben is.


Hát ezért.

dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy fontos nézőpontot hozott be a 8-as válaszoló. Ugyanakkor, ha valaki a karácsonyi készülődésre rágörcsöl, úgy érzi, teljesítenie kell, az inkább káros, mint hasznos.
dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8

"Őket boldoggá teszi a készülődés."


Nem teszi őket boldoggá. Rá vannak görcsölve, mert ugyanannak az "íratlan szabályrendszernek" akarnak megfelelni amiről te írtál.


Köszönöm a válaszokat!

dec. 15. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!