Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan hihetetlen a...

Miért olyan hihetetlen a családtagjaim számára, hogy értem a hangoskönyveket? 17

Figyelt kérdés

Bárkinek is említem, hogy mit tudom én, festés közben hangoskönyvként hallgatom az egyik kötelező olvasmányt, akkor teljesen el vannak hűlve, hogy úgy nem is értem. Pedig nem értem mi olyan érthetetlen abban, hogy ha felolvasnak egy szöveget akkor ugyan úgy felfogja az ember. Ha beszélnek hozzám azt is értem, ha rádiót hallgatok azt is. Magyaráztam nekik azt is, hogy kiskoromban amikor volt ilyen felolvasós cucc a rádióban az pont ugyan ilyen. De nem, az teljesen más... Egyszerűen furcsán néznek, hogy én értem a hangoskönyvet,ami ráadásul magyarul van... Mintha ez valami nagy teljesítmény lenne.

(Amúgy ne essen nekem senki, olvasni is szoktam, csak mivel nyárra 17 kötelező olvasmány van, haladósabb ha más csendes hobbiaim közben megy hangos könyvben az egyik kötelező olvasmány.)


Komolyan, miért olyan hihetetlen abban, hogy felfogom a hangoskönyveket?17



2020. júl. 26. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen esszeru vagy. A korulottedlevok elmaradottak. Assak el magukat.
2020. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Biztos vannak, akik értik és szeretik a hangoskönyveket, hisz különben nem is gyártaná azokat senki, ha nem lenne rájuk igény. Viszont lehet, hogy maradi vagyok, de én se tartozom abba a csoportba, akik rajonganak értük.

Én a saját tempómban, a saját stílusomban szeretek olvasni, és gondolom a rajtad értetlenkedők is ugyanígy vannak ezzel.

2020. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Először nevettem, de aztán eszembe jutott, hogy pont nemrég volt velem, hogy kerestem a WestWorld-ből egy idézetet, amit hallottam, és néztem a transcripteket, hogy megtaláljam. (Anyanyelvi szinten beszélek angolul, tehát nem ez a baj.)


És ahogy olvastam, néztem magam elé, hogy ez tök jó, láttam én ezt a részt egyáltalán? És valahogy ha hallom, bennem nem marad meg annyira, mintha olvasom, nem tudom, miért. Lehet, hogy néha rossz a hangsúly, monoton a hang, tényleg nem tudom. De olvasva nekem is izgalmasabb és érthetőbb.

2020. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az a vicces, hogy azok a család tagjaim, akiknek mondtam, nem igazán olvasnak a muszáj dolgokon kívül semmit 😅

De egyébként személy szerint én is jobban szeretek simán olvasni, de valahogy ezalól kivétel a kötelező olvasmány. Legalábbis jelenleg. A nagyrészüket el akarom olvasni még a szünetben, de mivel 17 van, szinte lehetetlen. Csak folyamatosan olvasni nem szeretnék, bármennyire is szeretek, így hogy hangoskönyvet is hallgatok jobban haladok, és kevésbé unom meg. Közbe pedig tudok sétálni, rajzolni, festeni, varrogatni.

2020. júl. 26. 17:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Na de látod, mások vagyunk. Ha én varrnék közben, tuti nem tudnék mindkettőre figyelni, folyamat vissza kéne tekerni. Vagy akkor feküdnöm kéne és csak arra figyelni, amit mondanak, de annál meg gyorsabban olvasok.
2020. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én edzés, vagy monoton munka közben szoktam hallgatni, angolul. Simán meg lehet érteni.
2020. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a bajuk, hogy a kötelezőket ugye csak és kizárólag olvasni szabad, mert az a lényegük hogy szenvedj velük és lopják az idődet... nálunk is feszt hisztizett az apám, hogy a rómeó és júliát meg a hamletet csak képregényben olvastam (előbbit magyarul, utóbbit franciául, az is baj volt, hogy így nem fogom tudni miről szól magyarul...) az ember tragédiáját "olvastuk" hangoskönyvben, én varrtam mellette, mert időre kellett a megrendelt plüss meg a tragédia is, az öcsém kijátszotta mellette az új játékát öt évvel később.
2020. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne vedd félvállról, amit mondanak. Nyilván "érted", amit a felolvasó mond, de már alapból is töredék koncentráció irányul a tartalomra, mint olvasás közben. Ha pedig egyéb tevékenység mellett háttérzajként megy a hangoskönyv, még annyi sem.

[link]


Szóval remélem az érettségire azért nem így tervezel felkészülni.

2020. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, osztálytársaim nagyobbik része jó ha 3 könyvet elolvasott a 9 gimis év alatt. Négyesek, ötösök lettek magyar közepen, nem ezen fog múlni az érettségi. Intelligencia, gyakorlás és a kidolgozott tételek bevágása kell hozzá.
2020. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Az elso valaszolonak teljesen igaza van. Roviden tomoren leirta a lenyeget.


Egyebkent a kotelezo olvasmanyokat talan jobb hangoskonyvben, mint sima konyvem(NEKEM legalabbis). Amikor konyvben olvasom a sok regies szot , egy mondatot alig ertek belole.


De ha mastol hallom valamiert megertem.


Mai konyveknel nincs ezzel gond , mert mindent ertek, csak ugy falom az oldalakat:D

2020. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!