Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan érzek iránt dühöt?

Jogosan érzek iránt dühöt?

Figyelt kérdés
Sógornöm 10éve van együtt tesommal, otthon élnek, én Pestre koltoztem már több mint 10éve, en szoktam haza járni, 3havonta, de ha haza megyek egyszerűen nem tudok a szüleimmel minőségi idö együtt tölteni, mert Ö akar a közeppontban lenni, anyunak szól,hogy megy a sorozata,miközben én otthon vagyok, vagy elküld engem a kisfiát elaltatni, én nem szoltam ,nem akarok vitát...anyummal régen nem tudtunk telefonon beszélgetni, mert mindig tudni akarta ,hogy mit beszélünk, sokszor keverte már meg nekem a sz.rt! sok belöle!!!
dec. 21. 16:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos vannak olyan alkalmak amikor kénytelen vagy vitát kezdeményezni saját magad miatt.

Ha hagyod neki, hogy semmibe vegyen akkor soha nem is lesz egészséges kapcsolatod a szüleiddel az ilyen piócák miatt..

Tapasztalatból beszélek.

dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Én anyumnak szoktam rá panaszkodni, mert ha neki mondom Ö besértödik és még én lennék a rossz! :(

Borzasztóan utálatos ez a viselkedés nála.

Haza megyek , de miatta úgy érzem nem haza megyek, hanem csak vendégségbe ,ahol meg kell húznom magam...

dec. 21. 16:35
 3/33 anonim ***** válasza:
72%

"Én anyumnak szoktam rá panaszkodni, mert ha neki mondom Ö besértödik és még én lennék a rossz"

Ez sajnos pszichoterápia, ez az érzés.

Itt nem lesz megoldás a neten. Soha.

dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent? Hogy velem van a baj?
dec. 21. 16:44
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
Hű, de elrontották a szüleid a nevelésedet! Most már viszont a saját kezedbe kell magadat venni! Menj pszichológushoz. Képtelen vagy kiállni magadért. Ha megharagszik rád a sógornőd, akkor mi van?
dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
13%
Igen, sajnos veled. Ezt annyira utálom leírni, mert nagyon agresszívnak hangzik, meg a legtöbb kérdező nem is érti. Sajnálom, de az országunk miattatok, vagyis pontosabban a szüleitek miatt ilyen. De nektek is csak annyi a megoldás, hogy másajd gyakorin megmondja. Hát nem fogja.
dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Mert ha én elmondom a véleményemet neki ,akkor megharagszik Ö is tesóm is! Most tervezik az eskuvöt , Ö leszarja kinek mi a jó, nekem egézsgugyi problémám is van , valószínű munkahely váltás is lesz, de ha én ezt elmondom ,hogy eskudjenek meg , de én nem biztos ,hogy ott maradok bulizni,mert épp nem biztos lesz hozzá hangulatom ,akkor megint én leszek a rossz!
dec. 21. 17:00
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Itt anyuddal van a gond. Sógornő erőltethetné magát ha anyu azt mondaná, rendben Katika, most a lányommal foglalkozom, nem találkoztunk három hónapja. A sorozat megvár, a gyereket majd elaltatja az anyja, de a gyerekemmel legközelebb negyed év múlva tudok találkozni.

Anyu sem "mer" szólni neki?

dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre írtunk, így még egy kérdés: és akkor mi van ha te leszel a rossz?
dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó: Ha az embert így nevelik, hogy nem szabad emelt hangon beszélnie a másikkal, nem illik bántó megjegyzéseket tenni semmi esetben sem, akkor az így nevelt ember azért nem áll ki magáért, mert neki a neveléséből adódóan az a normális viselkedés, ha ezt eltűri.

És ennek az örökös tűrésnek előbb utóbb meglesz a böjtje. Mert mindenki át fog rajta lépni, és nem fog törődni az érzéseivel.

És ezt addig nem fogja észrevenni, amíg el nem kerül egy másik környezetbe, ahol ez a viselkedés a nem normális.

Az én tanácsom az lenne, hogy ne félj kiállni magadért, mert a leírtak alapján a sógornőd elég nárcisztikus személyiségnek tűnik.

dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!