Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan érzek így vagy csak...

Jogosan érzek így vagy csak én látom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés
A családom elég érdekes. Bátyám úgy beszél általában anyával, mint a kutyával és rossz, hogy teljesen mindegy mit mondok neki, meg hogy hogyan, nem változik, általában velem is egy szemétláda. Anya mindenen ideges, depresszív fajta. Apa is sokat morgolódik, a nővérem meg mindig kioktat mindenkit, sokat veszekednek. Semmi szeretet nincs köztünk szinte, olyan az egész mint pár ember, aki egymás pénzére megy, meg nagyrészt akörül forog a világuk. Én voltam otthon mindig a 'nyugodt' gyerek, de igazából csak örültem, ha nem kellett otthon hallgatnom a veszekedést, mert nagyon megvisel még most is. Mai napig mindenért leszólnak, meg egymást marcangolják. Nekem egyre jobban kezd elszakadni a cérna, már sokszor nincs kedvem haza se jönni, mert tudom, hogy úgy is az lesz a vége, hogy vagy nekem mondanak valami becsmérlőt, vagy egymást bántják. Ez az egész nem funkcionál arra, amire egy családnak kéne. A barátaimat sokkal fontosabbnak érzem az életemben, sokkal jobban szeretek a kollégiumban lenni, mint itthon. Tőlük megkapom azt a támaszt, meg biztatást, mint amit a családomtól kellene, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok ott még akkor is ha sokat kell tanulni vagy sok a stressz, nincs gyomorgörcsöm se, meg éjszakánként se jönnek rám sírógörcsök. Otthon egész életemben mindenért leszóltak, ha nem úgy öltöztem, mint ahogy ők elképzelték, vagy ha valamit nem úgy csináltam mint, ami ők beszűkült világnézetükbe beleillik. Nem akarom velük megszakítani a kapcsolatot, vagy hálátlannak tűnni, de egyszerűen megvisel az egész. Itthon nem érzem magam teljes embernek csak egy szar darabnak, az egész személyiségem más, amikor eljövök innen, általában alig hiszem, hogy ismét kilométerekre legyek tőlük, és ettől bűntudatom van. Mit tudok tenni ilyen helyzetben? Mi lenne a megoldás?

2018. dec. 8. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a családnak, aminek érdekében tűrni kell dolgokat, ami csak addig igaz ameddig nem szándékosan ártanak vele a másiknak. Itt pedig erről van szó. A saját problémáikat, hiányosságaikat vezetik le rajtad és egymáson. Ezt nem kötelességed eltűrni, ettől nem leszel hálátlan. Próbálj meg mielőbb függetlenedni tőlük és saját köröket kialakítani, velük pedig csak annyira tartani a kapcsolatot amennyire a rokonsággal szükséges. Tudom hogy szívás, mert szülőket, családot nem pótólhat igazán egy baráti közösség sem, bár szerintem szerencsés helyzetben vagy hogy sikerült megtalálnod a hozzád való embereket, és ez segíthet abban hogy egyszer majd legyen egy saját családod, ami valóban betöltheti ezt a szerepet az életedben.
2018. dec. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Itt csak két dolog működhet! Vagy valahonnan kerítést egy családterapeutát vagy elintézed hogy nevelőszülőkhöz kerülj! Nem túl vonzó dolog az utóbbi tudom, de ha a család terapeuta nem tud segíteni akkor csak ti gyerekek teljesen tönkre fogtok menni, főleg te ahogyan a szavaiból kivettem! Bocsi hogy nincs jobb ötletem! Azért remélem tudtam segíteni!🙂
2018. dec. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én vagyok a legfiatalabb, de már én se vagyok gyerek.:) (18/L) Tipikus vidéki családnál nem lenne túl népszerű ötlet a családterápia, már amiatt kinevetnének, hogy felhoznám.
2018. dec. 8. 23:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, elolvastam. De igazából ugyanezt gondolom a család terapeutáról is.
2018. dec. 8. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!