Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más fösvénysége miatt kellett...

Más fösvénysége miatt kellett szégyenkeznem és zsugorinak gondoltak a boltban mert makacsul kitartottam, hogy csak 17 db szaloncukorra volt szükségem?

Figyelt kérdés

Az utcánkban egy nénike néha szokott szólni hogy ezt meg azt vegyek neki néha a boltban.

Most szaloncukor kellett neki, de olyan amiben csak 17 db van becsomagolva mert olyan szokott lenni, de nem volt a boltban és ömlesztve sem volt, így ajánlottak mást a boltban amiben 28 db volt, de én kitartottam hogy az nem kell és csak az amiben 17 db van.

Mondták hogy nem dől össze a világ ha rám marad a többi ha megveszem.

Továbbra is mondtam hogy az nem kell.

Picit egymásra vigyorogtak. Biztosan gondolták hogy zsugori vagyok. Én meg nem mondtam hogy nem nekem kell.

Hiába megvettem volna a nagyobb csomagolást, de a nénike nagyon makacs és keményfejű, problémázott volna érte.

Rám erőltette a fösvénységét és miatta kellett szégyenkeznem.

Máskor vásároljon be neki más, majd megmondom hogy éppen haldoklom. P


dec. 23. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Mi lett volna ha megveszed és kiveszel belőle 11 darabot? :O
dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hisztizett volna a nénike hogy meg van bontva a csomagolás.
dec. 23. 14:01
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

1. Nem veszel semmit, és azt mondod, hogy nem volt kapható olyan amit keresett. És nincs konfliktus senkivel.

2. Megveszed a 28 darabost, és bízol benne, hogy a többlet szaloncukor is megfelelő helyre tud kerülni különösebb bonyodalom nélkül. Hú de keményfejűség kell hozzá, hogy a semmi helyett megvetted azt, ami egyáltalán elérhető volt. Kitalálom: ha nem viszel semmit, akkor meg az a baj.

3. Ha nem tudják/akarják kifizetni azt a kemény 11 darab különbséget, esetleg a karácsonyra tekintettel kipótolod jófejségből, hiszen a kérdés is arról szól, hogy te mennyire nem vagy fösvény és zsugori. Nemde?

dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy ilyen mánia a prímszámok iránt? Esetleg nyugdíjas matematiktanár a nénike?


Nekem így zavaros a történet, de a legrosszabb, hogy a gyakorlati, megoldásorientált hozzáállás mögé Te fösvénységet képzelsz: most jobb, hogy végül egyáltalán nem lett szaloncukra a néninek? Egyébként megkérdezed, hogy van-e, amit keresel, és ha nincs, nem kezdesz magyarázkodni, megköszönöd, és kifizeted, amit megvettél.

dec. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy értelek. Venni akartál X terméket a boltban, de csak Y termék volt, azt nem akartad, és nem is vetted meg. Mit kell ezen szégyellni?
dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Túlgondoltad a dolgot.
dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Menjél olyan boltba, ahol darabonként vehetsz szaloncukrot, és ne fáraszd az eladókat a hülyeségeiddel.
dec. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Legalább a 6-nak sikerült felfognia!
dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Megmondtad volna a boltban, hogy egy ismerosnek kell igy. Kapasbol megertette volna mindenki.

De helyette csak ismetelted, hogy "nekem igy ke'" ?

dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Full senkit nem érdekel a problémád, annyi, hogy tök feleslegesen pattogtál a semmin.


Az meg külön nevetséges, hogy megmondják NINCS 17 darabos, de te kötöd az ebet a karóhoz, hogy olyan kell.

Én is megmosolyognálak, mert röhej.

dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!