Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem okoznak örömet a...

Miért nem okoznak örömet a hobbijaim, ha egyedül élek?

Figyelt kérdés

Addig amíg a szüleimmel éltem, illetve mikor volt párkapcsolatom akkor örömmel csináltam a hobbijaimat. De mióta egyedül élek azóta nincs kedvem egyikhez sem, mert azt érzem, hogy semmi értelme egyiknek sem. Nyelvet tanultam, ékszereket készítettem, új recepteket próbáltam ki, stb.

Ezen tudok valahogy változtatni?

43 N



dec. 27. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem szeretném mindenre ráhúzni bármilyen orvosi előképzettség nélkül, de lelkileg minden rendben? Nem hangzol úgy, mint aki boldog lenne. Nem lehet, hogy egy nehezebb, depresszívebb perióduson mész most keresztül?

Lehet vmi változás, pl. egy új sport kipróbálása és a rendszeres mozgás segítene.

Miért tanultad azt a nyelvet? Mi volt a motivációd?

Miért készítettél ékszert? Ki hordta azt azután, és milyen alkalomból?

Ha ezeket a kérdéseket megválaszolod magadban, lehet előrébb leszel.

A főzés ilyen változás után érthető, hogy nem vonz annyira.

dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom volt kivel megosztani az örömöt. A receptek kipróbálása elég egyértelmű, elvégre ha megfőzöl de nincs aki azt mondja, hogy ez jó lett, akkor ennyit róla.

Keress új hobbikat vagy próbáld a jelenlegieket újra emberekhez kapcsolni. Biztos van valami olyan, hogy emberek egymásnak főznek vagy együtt készítenek dolgokat egymásnak, ilyesmi.

dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A sportot kihagytam. Az is csak addig okozott örömet, míg nem voltam egyedül. Azóta nem érdekel.


Mi volt a motivációm a nyelvtanulásra? Tulajdonképpen semmi. Csak szerettem új dolgokat tanulni.


Leginkább azt szeretném elérni, hogy ahhoz, hogy élvezni tudjam ezeket, ahhoz elég legyek én egyedül. Ne kelljen hozzá feltétlenül valaki más.

dec. 27. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem használja az ember azt, amit megtanul, akkor így érrez egy idő után: akár van mellette/a közelében valaki, akár nincs.

Amikor még volt kapcsolatod, akkor talán a jövőt láttad a nyelvben, a sportban azt, hogy általa nemcsak magadnak, hanem a párodnak is tetszél az általa okozott eredmények mentén (tehát mert karban tartottad a testedet.

Az ékszer-recept vonal megint azt, hogy akkor visszajelzést kaptál arról, hogy milyen szép/finom mindaz, amit elkészítettél és ez motiváló hatású volt akkor.

dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez a problémám, és nem találtam rá megoldást. 6 év egyedüllét alatt arra jutottam, hogy ez alkati sajátosság. Van, akinek szükséges a napi szeretetadag a motivációhoz, és van, aki nélküle is tud működni.

40/F

dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a közösségi oldalak adják a motivációt. Indíts te is egy oldalt.

De van olyan hobbim is (sport), amihez egyszerűen az adja a motivációt,hogy baromi jól fogok kinézni tőle.

A hobbijaim közben továbbá mindig zenét hallgatok. Van,hogy csak azért kezdem el,hogy zenét hallgassak.

dec. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!