Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok késni?

Szoktatok késni?

Figyelt kérdés

Így az ünnepek alatt sokszor voltunk vendégségben és hozzánk is jöttek vendégek. Volt aki késett és mi is - bár nem idén - volt már, hogy valahonnan kicsit elkéstünk.


Mik az elvárások részedről? Elviseled, nem viseled el? Mennyire tudod átérezni ha valakinek valami probléma közbe jön és emiatt késik? Szóljon, ne szóljon, vagy a leghelyesebb ha eleve tág(abb) idő intervallumokban gondolkozunk..? Pl megoldás lehet ha azt mondjuk 12-13 közt érünk oda...?

Másik oldalról, hogy reálalod le ha valaki a 20 perc késést sem tolerálja.


Mi az amit elfogadsz, mint kifogás, vagy a kifogás mindig szánalmas mentegetőzés?



dec. 29. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem szoktam. Volt már rá példa, de ezek érthető dolgok szoktak lenni (pl. autóbaleset).

A korábbi munkahelyemen sokszor volt, de ott nem miattam. El kellett vinni valamit egy másik helyre, időre, de nem tudtam elindulni időben, mert még nem csinálta meg a kolléga időre a cuccot.

dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem èrzen minek kéne percre pontosan érkezni. Nálunj mundenhol tágabb az időpont mert eleve forgalomfüggo is meg többen is különböző helyről jönnek.


Pàrom családjàhoz is mindháron tesó 3 különböző időpont de saccra mind a nagyebéd előtt.

dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért attól is függ, hogy hova megyek. Ha melóbol vagy edzésről kések, mert pl dugó lett baleset vagy traktor miatt, akkor szólok, hogy kések. Ha csak ismerőshöz ugrok át, de induláskor pont becsinál a gyerek és pelenkát kell cserélni meg hajkurászni, azért nem szoktam telefonálgatni, csak megérkezek valamikor. Engem nem zavar, ha valaki késik ha hozzánk jön. Bár egyszer az Eon-osok 9-re ígérték, hogy jönnek, de aznap nem érkeztek meg, nem is szóltak. Na az zavart, hogy pár napot késtek. Ha melóban szólnak, hogy késtem, az jogos. Ha ismerős problémázik, mert 10 perccel később tudunk átérni, az nem biztos, hogy tetszene.
dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na igen, pont jó példa a gyerek a kérdés szempontjából. Nekünk most 17 hónaposak az iker lányaink, nem egyszerű elindulni velük. Nem is egy emberes a történet. Már több alkalommal kaptuk meg, hogy kifogásnak használjuk a lányokat ha késünk.. hát részemről meg ez eleve szánalmas feltételezés.. nem egyszerű velük az a helyzet.


De nem egyszerű amúgy a forgalom sem. Van hogy pl határon kell átmenni rokonhoz, az megint csak nehezebb történet az időzítés szempontjából.


Nagyon sok a rugalmatlan ember.

dec. 29. 22:19
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Szituáció függő. Ha mondjuk barátokkal elmegyünk egy bárba mondjuk 8 ra és én jelenek meg csak időbe és várhatok a következő emberre akkor erősen szóvá fogom tenni a dolgot, főleg ha mondjuk 10-15 percnél többet kell várnom.



Mondjuk egy vendégségnél alapból kb időpontot szoktunk megbeszélni és ott kevésbé zavaró szerintem ha valaki mondjuk 15-30pt késik.


Gyerekekkel meg teljesen más a dolog bár hozzáteszem hogyha tudod hogy nehéz velük elindulni akkor azzal kell tervezni.(persze közbejöhet hirtelen valami)

dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kitana. ***** válasza:
46%

Munkahelyről nem, barátokkal sosem beszélünk meg fix időpontot, általában annyit szoktunk, hogy legkorábban x időben érkezünk. Aztán ez lehet, hogy akkor, lehet 20 perccel később, vagy egy órával, a lényeg, hogy szoktunk közben kommunikálni, szóval senki nem ül és vár mint egy hülye. Pl akkor szoktam mindig szólni, amikor elindulok otthonról, onnan azért már odaérek akkor, amikorra akkor mondom. Családdal ugyanez, a napokban voltam valahol, annyit mondtam, hogy majd érkezem, majd szólok, ha indul a vonatom.

Van épp elég dolog az életben, ami korlátoz meg időre megy, a szabadidőmet/magánéletemet nem fogom percekre felosztani, hogy mikor mit kell csinálnom, nincs senki aki ilyen dolgokon megsértődne, ha lenne, nem biztos, hogy jóban lennénk, mert gondolom más dolgokban is ilyen merev lenne.

dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kalkulálunk a lányokkal persze. Biztos idővel könnyebb lesz, de igyekszünk mi is hozzávetőleges időket megadni.


Koraszülöttek, sokat jártunk velük orvoshoz, időre. Nekem ez nagyon nagy stressz volt. A nem hivatalos eseményekre ha nem muszáj, kihagynám ezt.


Valszleg igaz a merevségről írt feltételezés.

dec. 29. 23:07
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Abszolút megértem hogy nehéz lehet ikrekkel indulást tervezni. Nekem csak egy van, aki még kicsi, próbálok mindig korábban készülni. Ha sikerül, akkor túl korán elkészülünk és semmi váratlan nem történik. Ha valamiért kevesebb az idő és jó lenne már indulni, na akkor van hogy eldugta a cipőjét, levette a már felvett zokniját és azt hagyta el valahol, vagy ki kell mosni a kakiból, mert kb 2 perccel előtte amikor tiszta pelust adtam rá, akkor még nem volt kaki. Vagy kipakolta a táskámat, és hasonlók. Ekkor már kapkodva indulunk, próbálok pörögni és ekkor ugrik ki elém egy traktor, ami kb hússzal megy.

De egyébként ha vaki ezen problémázik, hogy ikrekkel elindulni csak kifogás, nem biztos, hogy sokat járnék oda.

dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én szinte mindig mindenhonnan elkésem (még hivatalos ügyintézéskor is), megértő és toleráns vagyok, amikor mások késnek. :)
dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem az a bajom, hogy még alvás előtt szoptatom őket és emiatt kicsit "izzadós" vagyok. Vagy remélem ez attól van, mert szülés előtt nem volt ilyen.. na szóval én/mi emiatt mindig előbb őket készítem el. Aztán én is gyors turbo módon készülök, ezért általában én nézek ki full toprongyosan meg a férjem is amúgy mert O meg amig én készülök a lányokat köti le valamivel.. aztan még el is késünk. 😂 Bénák vagyunk.
dec. 29. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!