Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segíthet a lámpalázamon, ha...

Segíthet a lámpalázamon, ha úgy szoktatom magam az emberek előtti beszédhez, hogy amikor elő kell adnom, addig leveszem a szemüvegem?

Figyelt kérdés

Vizsgákon, de leginkább akkor, ha órákon, a csoporttársaim előtt elő kell adnom, a legtöbb arckifejezés feszélyez engem. Nem tudatosan következményeket vonok le belőle, arra irányulóan, hogy valami nem stimmel az előadásomban. És hogy ezt sok ember hallja, hogy nem jó.

Viszont ha nem hordanám előadás közben, akkor nem látnám a nonverbális visszajelzéseket, tehát az arckifejezéseket. Ez segítene bármit is a helyzeten szerintetek?


2022. dec. 18. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, hogy rengeteg versenyre, vizsgára, előadásra jártam. Aztán lettek sikereim és egyre magabiztosabb lettem. Nem mondom, hogy most nagyon jó előadó vagyok, de már nem rohanok ki bőgve a versenyről nyerés helyett. (Igen, 6-8 évesen megtettem.)


Szerintem nekem nem segítene az, hogy magamat korlátozom bármilyen módon. Önbizalmat kell szerezni.


Átmeneti megoldásnak talán jó lehet

2022. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én amíg szemüveget hordtam és nem kontaktlencsét, akkor csináltam ilyet.:D Nem gondoltam, hogy másnak is eszébe jut.:D Akkor még nem volt annyira erős a dioptriám, hogy állandóan hordanom kelljen, csak akkor vettem fel, ha pl. kivetítőt néztünk, a tanár a táblára írt, tévéztem, de töri felelésnél sem tettem fel, amikor ki kellett állnom az osztály elé, így nem láttam "semmit", egy fokkal jobb volt.
2022. dec. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha már annyira rossz a szemed, hogy nem látod tisztán az első sorban ülők arcát, akkor elvileg működhet, de nekem szemüveg nélkül jobbra-balra kószál a szemem, abszolút nem tudok az emberek szemébe nézni, rájuk koncentrálni, egyszerűen minden más érdekesebb és jobban kivehető... rosszul látok, -5ös mindkét szemem, de a legkisebb apró mozgást is kiszúrom szemüveg nélkül is. az meg megint elvesz az előadásod értékéből, ha a közönség úgy érzi, nem figyelsz rájuk, tehát ez ilyen kétélű fegyver.

(viszont versenyen táncolni mindig leveszem, nem azért mert baja esik vagy nem szép -fszom a mások szépségideáljába- hanem mert ugye pont nem látom tisztán a közönséget és a zsűrit, cserébe olyan kifejezően és erősen tudok nézni, ahogy szemüveggel soha :D)

2022. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem segített, mert vizsgadrukk helyett arra koncentráltam, hogy lehetőleg ne szédüljek el vagy ne hányjam le az első sorban ülőt :D
2022. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!