Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A filmeket, vagy a sorozatokat...

A filmeket, vagy a sorozatokat kedvelitek jobban, nézitek gyakrabban? Mi szól melette?

Figyelt kérdés

dec. 30. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

A sorozatot..

Hosszabb, jobbak a történetek és a karakterfejlődések. stb.

dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kitana. ***** válasza:
100%
Sorozatot, nem szeretem, ha gyorsan le van darálva egy sztori, nem szokott túl kidolgozott lenni, meg ha valami megtetszik, akkor azt szeretem sokáig nézni, kár, hogy egyre ritkábbak a sok epizódos, sok évados jó sorozatok is, ha már van legalább 10 rész egy évadban és nincs elkaszálva a sztori közepén, már örülök. Nagyon ritkán nézek filmeket.
dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Filmezni szoktam sokat, sorozatokat csak akkor ha nagyon érdekel, és azt is lehetőleg úgy, hogy már vége van.


Nagyon egyszerű a miértje, a streaming szolgáltatásokkal több ezernyi jelentéktelen, semmit nem érő filler sorozat készül, csak hogy valamivel megfogják az embereket. Kva sok időt elvesz, túl sokáig nyújtják, ha sikeres akkor az utolsó penny-t is kiakarják facsarni belőle. Nem beszélve arról hogyha nem lesz az, akkor mennyit kaszálnak, azaz elfecserélted az időd egy sokszor szinte még el sem kezdődött történetre.


Vannak nagyon jó sorozatok, de azokat általában megvárom míg lezárják és majd utána megnézem a magam tempójában. A filmek rövidebbek, nagyobb eséllyel látják többen az ismerősi körödben, ezért tudsz róluk beszélni. Elmondanak egy történetet, lehet a karakterek nem lesznek a végtelenségig kibontva, de sokszor nincs is rá szükség. Megadják azt amiért elkezdted nézni, lezárul, ugyanúgy lehet rajta agyalni, kérdéseket felvetni vele, továbbgondolni.


De amúgy két külön világ a kettő, még ha hasonlónak is tűnik.

dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Részemről is a sorozatok.

Ott jobban van idő/lehetőség kellően bemutatni, megismerni a szereplőket, a cselekményt kellően kibontani, részletezni. Nem lesz olyan, hogy gyorsan végigpörgetnek mindent 1,5 órában, ahelyett, hogy egyenletesen adagolnák a cselekményt. Karakterfejlődést is erősebben lehet megmutatni, több mindent látunk a szereplőkből, több helyzetben látjuk őket.

Nekem a filmek rövidek is, sokszor felületesek.

dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a filmeket szeretem jobban. Szeretem, ha leülök, és elkezdem, akkor megtudom az elejét, közepét, végét. Szóval mindent (is) tudni akarok egyszerre:D

Sorozatoknál max azt nézem meg, ami pár részes, és pár nap alatt meg lehet nézni (és befejezett, nem szeretem, ha nincs vége).

dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem birom a sorozatokban azt hogy allandoan lezaratlanok. Teljes filmeket szeretek csak nézni aminek van eleje kifejtése vége is meg konklúzió is benne mondanivaloja.
dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Sorozat, abból is kizárólag a Dél-Koreai, a többi gagyi hozzájuk képest, mint török, USA..
dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

10-15 éve amikor kezdtek bejönni a hosszú, ígényes sorozatok akkor nagyon rákaptam. Minél hosszabb és részletesebb, meg mélyebb a világ és lore, annál jobb. Azóta kissé változott a helyzet, az elmúlt pár évben.

Jelenleg a hosszabb, 2-3 órás filmeket preferálom. Esetleg a rövidebb sorozatokat, ilyen 6-8 részeseket. Abból is lehetőleg az 1, max 2-3 évadosokat. Ott nem lesz filler, időhúzás, csakis a lényegre fog töményen összpontosítani.

dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rajzfilmeket
dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Filmek. Vagy az olyan sorozatokat, amiknek már lezárt vége van.
dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!