Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könyvolvasásnak mennyivel...

Könyvolvasásnak mennyivel több az értelme, mint sorozatokat nézni?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a könyvsznobok, akik verik a mellüket, hogy ők nem a sorozatokat bámulják, hanem ennyi meg ennyi könyvet olvasnak.


Konkrétan rákérdeztem többször hogy mondja már el milyen könyveket. Hát ahogy sejtettem ezeket a sablon, nőknek való Fejős Éva meg Danielle Steel stb. szerelmes, romantikus sztorikat amikből havonta 100 új kijön a könyvesboltokban.


Nem tudom jól látom e, de ezek a könyvek végülis a tv-s sorozatok történeteinek nyomtatott változatai.


Semmi különbség nincs. Akkor viszont mire olyan büszkék ezek a könyvsznobok?



2021. jan. 30. 22:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mértnem tőlük kérdezted?
2021. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

Még a leggagyibb Steel könyv is fejleszti valamilyen szinten a szókincset, elvont gondolkodást, stb.

(Bár nem tudom, mire fogja használni, hogy a bájdorongnak hatszáz szinonimáját ismeri valaki, de ez megint más kérdés. :D)


Amúgy én inkább azt kérdezném meg tőlük, hogy mire emlékeznek az olvasottakból. Én is sokat olvasok, és sokszor a régebbiek kiesnek, el sem tudom képzelni, hogy akik ilyen havi 100 könyvvel nyomják, azoknak bármi is megmaradjon hosszabb távon.

2021. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Konyvet akkor veszem elo,amikor akarom es addig olvasom,mig raerek.

Edzi a memoriat az olvasas. Javitja a helyesirast.

(En nezek filmeket is pluszban.)

2021. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%

Hàt ezek tényleg fosh

George Orwell:1984

Aldous Huxley:Szép Új Világ

Ezek aktuàlisak.

Könyszerető vagyok. Felsorolhatnàm mi van a polcomon, de pont lecarod. Egy Danielle Steel sincs közötte.

2021. jan. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
8%

valóban hasonló a 2 dolog.

annyi,hogy a sorozatok ingyen vannak,vagy a havi wifi előfizetésbe kerül max.

addig egy könyv 4-5 ezer forint lett.

2021. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 October15 ***** válasza:
66%

5.: Mióta vannak ingyen a sorozatok? :D Könyvet is tudsz lopni a boltból ahogy sorozatot torrentről [meg könyvet is btw] csak hát ugye a boltban hamarabb elkapnak. :D


Kérdező: Az olvasás teljesen más folyamat mint a sorozat/film nézés. Most azt leszámítva, hogy fejleszti a szókincset, stilisztikai érzéket stb félretéve a két folyamat alapjaiban véve különbözik és hát egyértelműen az olvasás igényel több kognitív képességet.


Ennek ellenére én RÜHELLEK szórakoztató / szépirodalmat olvasni. A történeteket mint olyat szeretem de csak és kizárólag film, sorozat, manga, vn formájában. [Ez utóbbi kettő mondjuk határeset.] Egyszerűbb folyamat de több vagy legalábbis több síkú az inger [zene, képi világ stb.]

Olvasni kb csak szakirodalmat olvasok. Ami viszont lényegesen könnyebben rögzül nekem mint a szóban elhangzott információ szóval nyilván hasznosabban eltöltött idő mint beülni a vonatkozó előadásra. :D

2021. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
35%

Hát Fejős Éva és Danielle Steel könyveivel én sem gondolom, hogy sokkal előrébb vannak.:) Annyiban mégis, hogy legalább a képi képzelőerőt fejleszti az, hogy nem készen kapják a jeleneteket, hanem az olvasottak alapján az agyukban ők formálják meg a szereplőket, a hátteret és mindent. Ebben mindig több lesz az olvasás, kreatívabbá tesz.

De nem sokra becsülöm a filmforgatókönyveket, ennek tartom a Harry Potter sorozatot is.

Egy igazi könyv soha nem filmforgatókönyv. Nem a sztoritól lesz jó egy könyv, az csak az egyik összetevője, de egy jó regény attól olyan különleges, hogy az író a szavakkal úgy alkot, ahogy a festő a színekkel. Még az se fontos, hogy történjen benne valami. Egy leírás egy gyönyörű tájról, vagy egy gondolatmenet az élet értelméről...miközben nem történik semmi, nem pörög a cselekmény...Nekem az író szókincse, a fogalmazás egyedisége, dallamossága a lényeg egy könyvben, hogy miről szól, az csak ezt követően érdekel.

Ha már jó könyveket kéne mondani, akkor Isaac Bashevis Singer, Ulickaja, Michael Ende, Thornton Wilder, Jack London, Bächer Iván művei jutnak eszembe.

2021. jan. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%
ui: És a felsorolt könyvek mind ingyen vannak, ha kikölcsönzöd egy könyvtárból.:)
2021. jan. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
45%

Intelligencia terén valójában nem tűnnek ki az átlagemberek közül, így formailag próbálják az értelmi felsőbbrendűségüket hirdetni.

A folyamat a legtöbb esetben nem tudatos, ténylegesen hisznek abban, hogy pusztán könyvolvasás miatt okosabbak másoknál.

2021. jan. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
78%
Konyvon nem feltetlenul a szutykot ertik, ami papirra van nyomva. De ha mar trash kategoria, lehet, hogy kicsit tobb agymunka az iras alapjan a kepzeletet hasznalni, es nem nezni az eloemesztett tartalmat.
2021. jan. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!