Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy tapasztaljátok ti is,...

Úgy tapasztaljátok ti is, hogy a régebbi fényképeken a koruknál öregebbnek néztek ki az emberek?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy inkább csak mi gondoljuk így, annyi évvel az események után, és ha az adott korban nézzük, akkor nem néznek ki öregebbnek?


jan. 1. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom ki hogy látja de én most is úgy látom hogy sokan idősebbnek néznek ki a koruknál 😀
jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen, egyértelműen. De csak az összhatás miatt. Ha lefotóznának neked és digitálisan megöregítenék a képet, mintha egy régi fotó lenne, meg olyan haj és ruha lenne az illetőn és rámondanák, hogy 10-15 évvel idősebb, akkor szerintem simán el hinnéd ahogy én is.
jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem
jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Anno néztem régi képeket nyolcadikosokról (13-14 évesekről). Ha azt mondják, hogy ez egy érettségiző osztály, el is hiszem. Gyorsan elő is kaptam most a válasz írása közben egy hatvanasévekbeli tablóképet (a családi képek között volt), amin egy 8. osztály van (szintén 13-14 évesek). Ha azt mondja nekem valaki, hogy éppen most készülnek egyetemre menni, szintén elhiszem.

Lehet azért, mert akiket látok az általános iskolai ballagásokon mostanában nagyon babaarcúak. Ugyanúgy követek 2 egyetemet Facebookon és amikor töltenek fel képeket, néha teljesen meglepődök, hogy hallgatók vannak rajta. Néha olyan, mintha gimnazisták mentek volna be egy rögtönzött nyílt napra.

jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
A haj es a ruha nyanyas. Nem mindenkinosz haju 40 evesen es nem mindenki hagyja el magat,b zavsk es nem sportol. A dietas egeszseges ezrend rsnctalan arcot eredmenyez.
jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az akkori körülmények jobban megviselték az embereket.
jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, öregebbnek néznek ki, talán a ruhájuk miatt is. Másrészt az akkor fiatalok által hordott hajviselet ma inkább az idősebbekre jellemző. Pl. 30-as nők rövid, dauerolt hajjal. Ma idősebb hölgyeknek ilyen a frizurájuk.
jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Egyszer láttam erről egy videót, amiben az volt, hogy ennek az az oka, hogy a fiatalok akkori öltözete, hajstílusa ma az idősebbeken köszönnek vissza. Viszont én is láttam olyan tablóképet, amelyen nem látszott sok az öltözékből, mégis simán 20-nak mondtam volna több diákot. (Általános iskolai tablón.)

Tehát én az embereket a régi fotókon az arcvonásaik alapján is idősebbnek látom.

jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha belegondoltok, régen teljesen normális volt, hogy valaki 18 éves korára feleség és anya legyen. Egy 18 éves addigra bőven felnőtt nőnek számított, úgy is nézett ki és ha megnéztek egy akkori képet egy csecsemőről, akit az anyja dajkál, simán rávágnátok, hogy az anyja 30 körüli lehet és ledöbbennétek, amikor megtudnátok, hogy csak 18.


Ezzel szemben most, ha valaki 18 évesen szül, arra azt mondanák azonnal, hogy még gyerek. Hiába nagykorú a 18 éves, kinézetre szinte egy gyerek és belül is úgy érzi magát (nézzétek meg hány huszonéves írja a GYIK-n, hogy nem érzi, hogy már benőtt volna a feje lágya). Bár van aki házas 18 éves korára, de az ritka, az meg mégritkább, hogy gyereket is szüljön.

jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!