Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rajtam kívül van még, aki...

Rajtam kívül van még, aki utál vendégségbe menni mások főzési szokása miatt?

Figyelt kérdés

Kezdem a legegyszerűbbel, a rántott hússal.


Nem kennek a húsra fokhagymakrémet, nem szórnak rá borsot, csak besózzák.

Olajban sütik ki, nem pedig a jól bevált zsírban, ami zamatosabbá varázsolja a húst.

Bolti zsemlemorzsában forgatják meg. Mintha homokkal lenne megszórva. Aki otthon darálja le a zsemlét, tudja jól mennyivel másabb a durvára őrölt házi zsemlemorzsa. Úgy ropog a hús, mint a reklámokban a Kinder pingui. Még az esti órákban is.


Aztán jön a köret: a rizs. Pergősre van főzve, se íze, se lágysága nincsen. Természetesen telibe vegetázva, hogy sárga legyen, mint a nap.


A húslevest is előszeretettel vegetázzák és már meg is áll a tudomány, nem raknak bele többféle fűszert, sem káposzta levelet meg csomó zöldséget, pedig annyi mindent lehetne vegeta HELYETT, hogy ízletes legyen.


Pörkölt is sok helyen csak vizezett főtt hús, nem aprítanak bele paradicsomot, paprikát, sőt hagymát is alig, konkrétan nincs állaga a pörköltnek.


Sült hússal ugyanez a helyzet. Nem az adott állathoz illő ízesítést részesítik előnyben, hanem a bolti 500-600 forintos egyfőzéses nátrium glutamátos port/löttyöt.

Fóliában sütést nem ismerik. Nem tudják milyen mikor kiveszed a jól átsült csirkecombot, a porcogó szinte leugrik róla, a csont a kezükben marad, a bőr pedig aranybarnára pirul rajta. Ízkavalkád keletkezik a fűszerek és a fokhagyma egyvelegéből.


Az ünnepek alatt teljesen legangolódtam. Mentem vendégségbe, mert nyilván ez is hozzátartozik.

Most végre elkezdtem főzni, mert nagyjából elfogyott minden maradék.


Hihetetlen, hogy a legtöbb embernek nincsen igénye főzés terén.

Nagyon sok minden ízlés dolga, mint például a rizs is, mert tényleg valaki pergősen szereti.

De az, hogy ennyi mindent kihagynak az ételekből, elszomorít.



jan. 2. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Akkor minek mész vendégségbe, ha ennyire szuperséf vagy? Gondolom ott meg se mersz nyikkanni, szívesen megkínálnak, itt meg játszod a szuperhőst, a szakácsok gyöngyét..

Van benned gerinc, elmondod ugyanezeket a vendéglátóidnak.

Valószínű akkor láttad őket utoljára.

jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Gyanús, hogy mindenben találnál belekötni való ürügyet, úgyhogy a legegyszerűbb: nem enni mész, hanem kapcsolatot tartani. Egyszerűbb lenne udvariasan elutasítani az ételt, mint utána órákat puffogni a nem a te gourmet ízlésednek megfelelő kínálaton.

Azt a konfliktust még nem tudtam feloldani fejben, hogy szerencsétlen házigazdának vajon hányféleképpen kellene elkészíteni egy ételt, hogy az összes finnyás vendég kifogástalan véleménnyel legyen róla, és az megfeleljen az egyéni ízléseknek. Valószínűleg egy: azt csendben elfogyasztod, vagy ha nem tetszik, akkor leülsz a sarokba és megvárod amíg a többiek végeznek.

jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

"Köszönöm nem kérek semmit, van otthon RENDES étel is" :D


Ráadásként még ki is oktathatod őket minden fogásnál, hogyan kell rendesen elkészíteni. Imádni fognak meglásd :D

jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem az étel miatt megyek hozzájuk 🙂 de ha így élném meg ahogy te, biztosan én hívnám meg őket magamhoz.
jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Mindenkinek nincs annyi ideje ünnepekkor, hogy minden kajába beletegye a 100%-ot, mert több emberre főznek több félét. Egyszerűbb az, hogy belerakják az ételízesítőt, meg hasonlókat így kevesebbet kell bajlódjanak vele. Amiket leírtál biztosan hasznosak, meg biztos finomabb lesz tőle az étel, de ünnepekkor, amikor mindenki hatmillió félét akar csinálni egyszerre az egész rokonságnak, nincs ideje arra, hogy ilyen dolgokra kitérjen. Ha nem szeretsz vendégségbe menni emiatt, akkor ne menj és főzz otthon úgy ahogy te szereted
jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

A hozzád hasonló sznobokat úgysem látják szívesen, szóval semmi gond ;)


Én legalábbis nem hívok olyan vendéget, aki mindenbe belepfázik, mert AZT HISZI, olyan jól tudja (holott!).


A rántott húsra pl nem kell fokhagymakrém, itt indul.

jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
hát ha legközelebb meghívnak valahova, elmondod, hogy te köszönöd a meghívást, de nem mész, mert te egy mindenkinél fantasztikusabb, besavanyodott, zseniális bunkó vagy, és szívesebben főzőcskézel otthon magadban, mint hogy esetleg jól érezd magad valahol.
jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Én például a te főzési szokásaidtól lennék rosszul. Ha valami nem tetszik nem kell enni, ennyi.
jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Annyiban azért adjunk már igazat a kérdezőnek, hogy aki Vegetát tart otthon, azt nem szabadna főzni engedni.
jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

Otthon en se mernek, pl a szavatossagi idok szabad kezelese miatt.

Miota mashol elek, merek.

jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!