Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány nappal vagy hónappal...

Hány nappal vagy hónappal előtte mondhatom a betöltendő életévem?

Figyelt kérdés

Ha valaki megkérdezi hány éves vagyok , mikortól mondhatom hogy 24?

2000.01.20-án születtem. Hivatalosan 23 vagyok. Mondhatom 1 hónappal előtte ha valaki megkérdezi hogy hány éves vagyok mondhatom azt hogy 24? Úgyis már csak 2 hét van 24 életévem betöltéséig


jan. 3. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Hivatalos okiratokon a te esetedbe 2000.01.19. 11:59-kor is 23 éves vagy még. Én speciál ehhez tartottam magam egész életemben, szerintem ennek van értelme.
jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
0.
jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A születésnapodig 23 maradsz, ne mondj olyat hogy 24 éves vagy, amikor nem vagy, mert megtévesztő. A születésnapod előtt 1 hónappal már belefér azt mondani, hogy mennyi leszel hamarosan, de jellemzően 12-14 éves korára kinövik az emberek, hogy pl. fél években határozzák meg magukat ("Anyu én már 12 és FÉL éves vagyok és érettebb a koromnál, a barátnőimnek ilyenkor már itt aludhat a 25 éves barátja!!!?! utállak!)
jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha betöltötted, akkor vagy annyi. Mit vársz attól, hogy végre 24-nek mondhasd magad?
jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nálunk családban ez a szokás..nagymamámek, apámék, tesóm.mindenki azt mondja már ha csak 1 vagy 2 hónap van szülinapjáig
jan. 3. 13:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már jóval idősebb vagyok (86.03.14.), de ha valaki a korom kérdezi, akkor azt mondom, amit már betöltöttem, vagy ha valami miatt van jelentősége, akkor max. annyit mondok, hogy "lassan a 38-at töltöm" vagy "38 leszek márciusban" vagy ilyesmi.
jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
80%
A születésnapodtól vagy 24. Ha nagyon akarod, már mondhatod, hogy pl. 24 leszel hónap végén vagy ilyesmi. Nálunk apám mondott mindig egy évvel idősebbnek, mert neki a születésnap után már a következő év jött, hogy pl. a huszadik születésnapod után 1 nappal már a 21. évedben vagy. Egy csomószor javítani kellett amikor bediktálta az életkorom valahol.
jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondani akkor mondod amikor akarod, nincs ra altalanos szabaly vagy torveny. Ha mar csak par het van hatra, belefer hogy 'mindjart 24 leszek', de az eleg hulyen veszi ki magat hogy 'fel ev mulva leszek 24'.


Amugy 'papiron', azaz betoltott evek szamat tekintve a szuletesed napjaig 23 vagy, aznaptol 24.

jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam mondani, hogy pl. hamarosan töltöm a 28-at. Mert 2 nappal a 28. szülinapom előtt lehet, hogy hivatalosan még 27 vagyok, de valójában már 27,999..ami inkább 28 “konyhanyelven”.
jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:
56%

Szerintem se mondd, csak, ha netán volna valami jelentősége és akkor se hónapokkal előtte, esetleg egy-két hétre a születésnapodtól. Akkor lehetne fontos, ha valahol korhatáros lehetőséggel találkozol és hátha elfogadják alapon. De ez, hogy 23 vagy, vagy pedig 24 ennek úgysincs jelentősége.



"Mondhatom 1 hónappal előtte ... Úgyis már csak 2 hét van ..."

🤔 Ebben az esetben viszont, megkérdezhetik, hogy hol doktoráltál matematikából. 🤪

Jóóólvannaaa 🤪


Vagy bekamuzod, hogy Koreában születtél és ott máshogy számolják, ott a megszületett gyerek már 1 éves. Azért furcsán fognak nézni, de megpróbálhatod. De minek mondanád, ha úgysem fontos a 23-hoz képest az az egy év. Meg ahogy írod is, hogy hivatalosan 23 vagy és nem hivatalosan is annyi vagy. 🙂

jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!