Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire furcsa, ha egy...

Mennyire furcsa, ha egy aspergeres, autista szeret utazni? és főleg, hogy nem egyedül! 😄

Figyelt kérdés

Bevallom kicsit csodabogárnak érzem magam még a csodabogarak között is, mivel nagyon szeretek felfedezni, utazgatni, csak nincsen kivel! 😥 Az NT barátaim mert vannak ilyenek untatnak egy kicsit meg ha velük megyek valahova nagyon, hogy mondjam "kommersz" programokat csinálnak, hogy múzeum meg étterem, meg lassúak is! Én mindig ROHANOK! Tehát én pl. letudok egy várost egy nap, nekik arra kéne három. Szerintem én vagyok a "túl aktív pihenés" mentesítője! 😂

Így jó volna hozzám hasonló különc alakokkal menni, csak a legtöbb aspergeres meg ki nem mozdul otthonról! A legjobb mikor megkapom, hogy nem is vagyok aspergeres csak mert szeretek utazni meg világot látni.


Most is belém vágott, hogy HŰ! De olcsó a repülőjegy Stockholmba februárban! Simán belefér a kirándulás! Az NT-k akiket megkérdeztem: MIIII???? Stockholmba? FEBRUÁRBAN?? Én meg: miért ne? Oké hideg van és? Majd veszel kabátot meg kesztyűn...NA Ő UGYAN NEM! -jött a válasz!


Most akkor menjek magam? De az úgy meg unalmas! 😟 Más aspie is küzd ilyen "gondokkal"? Azért teszem idézőjelbe, mert tudom sokaknak "közülünk" a mindennapi megélhetéssel is baja van, nem, hogy utazgasson, szerencsére én jól keresek, és egy ilyen kis pár napos "kirohanás" beleférne.



jan. 4. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szimplán más emberek is küzdenek ilyennel, hogy bizonyos dolgokkal nem egyezik az ízlésük a barátaiéval.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki bárhova bármikor elmegy, sokszor én is szívesen mennék, csak pl munka miatt nem tudok.

Mondanám menj egyedül, de ha úgy nem szeretsz akkor nem jó tanács.

Facebookon vannak ilyen utazótárs kereső csoportok (azért érdemes megismerkedni azzal akivel mennél, mielőtt az utazáson derül ki hogy nem bírjátok egymást).

Néha van hogy csoportos utazást szerveznek, de nem ilyen nyugdíjasklubot képzelj el, hanem hogy random emberek összeverődnek és mennek.

Lehet neked érdemes lenne olyasmit is kipróbálni, mint a rafting, tengeri kajak, via ferrata stb.

jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én hasonló problémával vagyok diagnosztizálva mint te, és én is nagyon szerete utazgatni, egyedül is akár, de még 1 ember társasága jó volna felfedezni, hogy lássunk országot pl. Ha gondolod írj rám! :) Vagy írhatok én.
jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es! Ez se rossz ötlet, csak ugye alapból van egy kicsi aspergeres közösség, abból a többség otthon ülős. Meg van olyan aki pl. fél egy szobában aludni mással és hasonló speciális igények. Mondjuk nekem ilyenek szinte nincsenek is, vagyis vannak, de mikor utazok akkor el tudom nyomni.
jan. 4. 18:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen, pszichon vagyok és volt is aspergeres ismerősöm de hát ugye mindenkinél másmilyen és a leírásod alapján mertem ezt javasolni.

De akár te is szervezhetsz ilyen kirándulásokat, először rövidebbeket, közelebb, amiknél nem kell annyira kimozdulni a komfortzónából. Aztán úgyis kiderül hogy ki az a közösségből, aki szívesen menne "vadabb" helyekre.

Vagy ha van legalább egy-két bevállalósabb ismerősöd, akkor velük kezdj el tervezgetni, aztán lehet később más utakhoz többen is csatlakoznak hozzátok.

De a szervezett utaknál is meg tudod kérdezni előre, hogy hogy van a szállás, utazás, étkezés, hogy megfeleljen az igényeidnek.

jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

az a baj,hogy takarózol az aspergereddel, de nem veszed észre, hogy éppen ezért nincs utazótársad, mert senki nem bírja az öntelt, mindenkinél mindent jobban tudó és másokat folyamatosan lenéző alakokat. ez így magában nem asperger, csak pénzzel kitömött turista, aki utazik mert így divatos, de közben fingja sincsen arról, hogy mégis mit fotózott le az előbb. és súgok, ilyennel max. egy másik újgazdag instapicsa utaik együtt.

amúgy mondanám hogy menj el valami társutazásra, az olcsó, túlzzsúfolt, igénytelen fajtából, mert abban simán benne van a két nap alatt megnézünk húsz várost, hogy eldicsekedhessünk a szelfinkkel instán, de azért tudd, hogyha sokat ugrálsz és bszogatod az utazótársakat, akkor kitesznek a buszból egy pihenőnél és lelépnek nélküled...

jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Veled meg az a baj, hogy... Van ksimillió, de inkább nem sorolom, először is megítéled a könyvet a borító alapján, és már diagnózist állítasz fel azzal kapcsolatban, hogy ő milyen ember...


Egyáltalán nem takarózik az aspergerével, csak leírta, hogy ezzel diagnosztizálták, és gondolom, te nem is tudod, hogy ez mikkel jár, csak jaj "takarózik vele." Ha ezt a nagyon fontos információt nem osztotta volna meg magáról, akkor mindenki azzal jönne, hogy biztos unalmas incel, azért nincsen utazótársa..


Illetve azért fontos még ezt az "apró" információt megosztani magáról egy ilyen személynek, mert ha kívülálló találkozik, akkor esetleg megijedhet, és nem tudja hová tenni, hogy miért vannak furcsa dolgai, miért gondolkodik teljesen máshogy, mint a többi ember... Mindig ez a probléma, ha leírja az a gond, ha nem, akkor meg az... Van sapka, nincs sapka..


Kérlek legközelebb ne írj olyanhoz, amiről fogalmad sincsen. Én sem írok olyan kérdésekhez, amik a villanszerelésről szólnak például, azon egyszerű okból, hogy NEM ÉRTEK HOZZÁ, és itt ezen van a hangsúly...


#2-es voltam.

jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5! ismerjük egymást? 🤔 Már, hogy így jellemzést készítesz rólam. Mert ha ismernél, akkor tudnád, hogy minden utam előtt alaposan elemzem a "célterüeltet", ahová megyek. Ráadásul sok minden vagyok, csak a pénzt nem szórom, igyekszem mindig minden utat minél olcsóbban kihozni. Főleg, hogy jobbára olyan helyekre járok, ami nem trendi. lásd. msot is Stockholm Februárban, ami beugrott. konkrétan meg is kaptam egy barátomtól...vagyis most már ex-barát sajnos, hogy "spur vagy" meg "fillérb@szó". amiért minden igyekszem spórolni.
jan. 4. 20:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Vaaagy...szimplán csak irigy vagy "kedves" 5.?
jan. 4. 20:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátom pont ugyanígy utazik, ahova van olcsó jegy oda megy, ha megy vele valaki akkor örül ha nem akkor megy egyedül és pont olyan jól érzi magát mint társasággal.

Úgyhogy hajrá, érezd jól magad

jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9! Én se RAGASZKODOM a társasághoz, csak úgy érdekesebb pl. hallhatom más gondolatait ugyanarról a dologról.
jan. 4. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!