Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért furcsa manapság, ha...

Miért furcsa manapság, ha valaki nem hajtja a pénzt, a nagyobb lakást/házat, újabb autót?

Figyelt kérdés
Szó szerint lenézik ha valaki beéri azzal ami van.
dec. 16. 18:39
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
84%
Mert érdekek által vezérelt kirakatvilágban élünk, tele sekélyes droiddal. (Kérdező, én is a te álláspontodon vagyok.)
dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
75%
Mert a pénzt tartják a legfontosabbnak.
dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
19%
Nekem is gáz lenne mert nem érezném, hogy fejlődni akarnál hanem azon a szinten is beéred ahol vagy
dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%

"Nekem is gáz lenne mert nem érezném, hogy fejlődni akarnál hanem azon a szinten is beéred ahol vagy"


Hát, ez elég nyomorult álláspont.

Én pl. nem akarok a mostani pozíciómnál feljebb lépni, mert egyszerűen a plusz 10-20% fizetés nem érné meg nekem a plusz stresszt, felelősséget, túlórázást, munkahelyi intrikákat. A pénzemből simán kijövök, finanszírozom az életvitelem, havonta félrerakok egy csinosabb összeget, mellette hobbijaim vannak, tanfolyamokra járok, képezem magam. Most akkor mi van? Vagy "fejlődés" alatt álságosan a "több fizut" kell érteni?

dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Mihez kezdjek pl másodmagammal egy 100nm2-es házban, lakásban? Minek?

Minek vegyek full elektronikás autót ami ha gondol egyet megadja magát az út közepén? Mivel ad többet mibt a 15 éves? Semmivel :-)

Mondom ezt nőként.

dec. 16. 18:54
 6/41 anonim válasza:
93%
Sosem lesz elegedett az az ember aki csak a penzt es a hatalmat hajtja. Sot inkabb sajnalatra melto boldogtalan. Kellenek celok mindig, mert anelkul nincs ertelme, de meg kell tanulni hatradolni es ertekelni amit addig is elert az ember.
dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
68%
Mert pénz/siker/hatalomközpomtúak. Mást nem néznek. Csak a pénzt.
dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%
Van különbség a jólét megteremtése és a pénz hajszolása között. A fejlődés, haladás az alapvető emberi természet része. De ez sem egyenlő a pénz hajszolásával.
dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
3 🤣🤣🤣
dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
69%

Oké

A magyar lakosság fele havonta 250ezer forintból, vagy annál is kevesebből él.

Két emberre a kaja havi szinten 120-300ezer között van. És akkor még nem fizettünk rezsit meg vlaójában semmit. Arról már ne is besézljünk, hogy a lakosság egy jelentős része albérletben lakik.


A vak is látja, hgoy a magyar lakosság igencsak nagy része anyagilag sz*ban van, nem jut egyről a kettőre, de még az anyagi biztonságot sem éri el kb soha.


Pénzhajhásznak minősül-e az, aki ennél az életmódnál többre vágyik?

dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!