Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértés valakinek azt...

Miért sértés valakinek azt mondani, hogy tesiből felmentett? Miért lett pejoratív?

Figyelt kérdés

Nem értem, gimiben teljesen normális volt nekem, hogy valakik gyógytesisek voltak valamilyen oknál fogva. Vagy nem tesiztek.


Most viszont "tesiből felmentett szerencsétlen" lett a durva jelző. Miért? Ettől nem lettek diszfunkcionálisak.

Teljesen normális emberek. Csak nem tesiztek. Akkor miért vágják a másikhoz?


jan. 5. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Mert szint alattiak, akiknek még az értelem szikrája sincs a fejükben, és akikre akiknek két értelmes mondatot sem mond az ember, mert még arra is sajnálja rápazarolni az idejét.
jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Mozgáskoordinációs készségeket fejleszt a tesi, pláne ha nem hajlandó az ember gyerek magától mozogni.

Biztos láttál videókat, ahol a digidaginak hirtelen futnia kellett (pl kutyaután, vagy ráijesztettek) és láss csodát, az első méteren elesik.

Na ők a tesiből felmentettek.

jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

2 Tipikus példája vagy az általam említett egyednek.


Csak egy apró kérdés: Egy 45-48kg 158cm magas embert mióta nevezünk "digi-daginak".?

jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2 Szólj, hátha le vagyok valamivel maradva az információkban. Hogy mi manapság a "divat", és honnan kezdődik a "digi-dagi".
jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy én tudom, ez a "tesiből felmentett", meg a "kígyóvállú" nem kapcsolódik szorosan ahhoz, hogy tesizett-e az illető. Inkább használják olyanokra, akik szimplán vékonyak és nem izmosak különösebben. Szerintem a kövérekre ezt annyira nem szokás mondani, mert ez a fajta fizikai alapon történő rangsorolás a dominanciáról szól. És ennyiben egy kövér ember is lehet "komolyan vehető", szemben egy 70 kilós emberrel (mármint ezt a hozzáállást tekintve).

Azt, hogy ezt miért használják, annak az oka szerintem csak annyi, hogy egyesek a fizikai megjelenéssel próbálnak a véleményüknek, akaratuknak nagyobb hangot adni és a gyengébbet ledegradálni - vagyis összekapcsolják a gondolatuk érvényét a fizikai erejükével.

Szerencsére ezt a kifejezést én egyedül a Bayer-féle megmondóemberektől szoktam hallani :D

jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Mert szint alattiak, akiknek még az értelem szikrája sincs a fejükben"


Öhhh...nálunk a tesiből felmentettek egyetemet végeztek.

jan. 5. 10:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mikor nekem kiderült a gerincferdülésem, akkor kérdezte a doki, hogy kérek-e felmentést tesiből.

Mondtam, hogy nem, erre annyit mondott, hogy bizonyos gyakorlatokat igyekezzek hanyagolni, pl. felülés, törzsemelés.

Volt egy osztálytársam, egy ducibb csaj, szintén gyógytornára járt, mint én, ő persze nem tesizett.

Most már közeledek a negyvenhez, azóta is csinálok mindent, semmi bajom nem lett a tesizéstől, teljesen fitt vagyok. A volt osztálytársam viszont nem csak a 40hez közeledik, hanem már jó ideje a 100 kilóhoz is, gondolom azóta sem mozdul meg, ha nem muszáj.

Szóval szerintem a felmentett akkor lesz pejoratív, ha valaki lustaságból nem tesizik, csak a gyógytorna mögé bújik, aztán ez az élete több területére is negatív hatással lesz.

jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, általában a dagikra jellemző az "otthonhagytam a tesicuccot" vagy az orvosi igazolás szerzése ilyen olyan kamuindokkal. Én is ismertem valakit, aki "hát engem aztán senki sem fog rávenni arra hogy fussak". Nem volt igazolása, de a tesi tanárt nem érdekelte, azt mondta hogy az ő baja. (Most olyan 160 kiló saccra). És teljesen igaza van.

Ezekből az emberekből lesznek azok, akik egy villanykörtét se cserélnek ki maguktól, egy szeget nem tudnak beütni mert az ujjukat találják el a kalapáccsal. És hát az élethez nem árt kis ügyesség is, és a testi lelki fejlesztés.

Na ezért lett (és mindig is volt)

a tesibőlfelmentett jelző sértés. Most a tényleges indokkal nem tesizőket ne keverjük bele.

jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy sértésnek szánt beszólás, azt érzékelteti, hogy még mozogni sem tud az illető.

Nem kell szó szerint venni. A szőke nő se hülye automatikusan, a zsidó sem veri automatikusan a fogához a garast, de mindkettőt használják sértésként.

jan. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

6 *Öhhh...nálunk a tesiből felmentettek egyetemet végeztek.*


Nálunk is, nem rájuk gondoltam, hanem azokra akik ezeket az embereket próbálják lejáratni akik felmentettek voltak eü-i okból.

jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!