Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértés valakinek azt...

Miért sértés valakinek azt mondani, hogy tesiből felmentett? Miért lett pejoratív?

Figyelt kérdés

Nem értem, gimiben teljesen normális volt nekem, hogy valakik gyógytesisek voltak valamilyen oknál fogva. Vagy nem tesiztek.


Most viszont "tesiből felmentett szerencsétlen" lett a durva jelző. Miért? Ettől nem lettek diszfunkcionálisak.

Teljesen normális emberek. Csak nem tesiztek. Akkor miért vágják a másikhoz?


jan. 5. 10:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10+ 1-es voltam.
jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
54%
Ez csak afféle szófordulat, nincs köze a valóban ilyen-olyan okból tesiből felmentettekhez. A valamilyen fizikai tevékenységet bénán végző vagy elvégezni nem tudókra mondják. Ugyanúgy kb. mint amikor gyépésnek neveznek valakit.
jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A tesiből felmentett azért pejoratív, mert a béna, nyomorult, nyomorék, ügyetlen, szerencsétlen, tesze-tosza szavak szinonimájaként használják nagyjából.
jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hat na vajon? Nyomi, gyenge, ugyetlen. Bar sztem se sertes, inkabb teny
jan. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Szolovjov ***** válasza:
Általában a gyíkvállú liberálisokra mondják manapság ezt a jelzőt.
jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!