Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szokjak le a folyamatos...

Hogy szokjak le a folyamatos nasizásról?

Figyelt kérdés

Szeretném a napi 2-3 alkalomról leredukálni napi egyre első körben, viszont nem igazán van önuralmam. Az a baj, hogy megszoktam, hogy video nézés közben nasizok, tanulás közben nasizok, és ilyen weird pótcselekvéssé alakult. Rögtön nem akarom beszüntetni a napi nasizást, mert amikor legutóbb próbáltam, csak stresszesebb lettem tőle, visszajött a körömrágásom, pedig évekig nem rágtam, szóval gondoltam fokozatosan redukálom le.

Otthon még megy is, nem én intézem otthon a bevásárlást, nincs mindig kéznél valami nasi, de koliban... Magamnak vásárolok, szóval ha elfogy, akkor megyek az újabb adagomért. Hiába rossz a helyi menetrend, hiába másfél órás program, ha gyalog megyek el a legközelebbi nem horribilisen drága boltig.

Igazából fogyni is szeretnék, még sok pénzem is megy el erre, szóval jó lenne leszokni. Tippek?


jan. 6. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

“ Magamnak vásárolok, szóval ha elfogy, akkor megyek az újabb adagomért.”


Na, itt a probléma. Amikor mész boltba, ne vegyél magadnak. Ha nincs nasi otthon, nem nasizgatsz. Amúgy meg esetleg írd össze, milyen veszélyei is vannak:

Súlygyarapodás, fog egészségének romlása, vércukorszint emelkedés (potenciális cukorbetegség), koleszterinszint emelkedése, stb

jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés!
jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

légy aktív, mindig foglald el magad valamivel, hasonló problémával küzdöttem én is, sőt néha ha kicsit több a szabadidőm újra visszakívánkozik ez a rossz szokásom, de valamivel könnyebb így kordában tartanom, hogy dolgozom, tanulok vezetni, eljárok itthonról


ha pedig tanulnom kell mindig van valami a kezemben (stresszlabda, toll amit forgatok...), másik jótanács, hogy rágózz, keress alacsony energiatartalmú cukrokat, vagy zöldséget ropogtass pl.: én sárgarépát, retket, karalábét szoktam

jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne vegyél nasikat + készíts elő egészséges nasikat, amiket csak ki kell venni a hűtőből. Gyümölcs, zöldség feldarabolva, magvak (dió, mogyoró, diákcsemge), ha szereted házilag összerakott müzli (zabpehely + aszalt gyümik + dió, mogyi apróra vágva), ezt lehet tejjel vagy joghurttal, akár "bűnözésképpen" gyümölcsjoghurttal is enni stb. Neten keresgélj további recepteket. Még mindig jobb betolni egy pohár gyümölcsjoghurtot házimüzlivel (ebben is lesz cukor, ez tény, de mellette egy csomó hasznos tápanyag és rost is), mint egy fél vagy egész tábla milkacsokit vagy zacskó csipszet.
jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!