Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagytok empatikusak...

Mennyire vagytok empatikusak vagy érzéketlenek? Felfedeztetek már magatokban empátiahiányt, vagy mások jelezték? Példákat.

Figyelt kérdés
jan. 7. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Magas az EQ-m, átlag fölötti.
jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1+Amit a személyiségteszt is jelzett.


[link]

jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2: nem tudom, mi van ezzel az isfj-vel, ez valami különösen empatikus személyiségtípus? Én intj, racionális ("építész"). Én kevéssé?
jan. 7. 13:11
 4/11 anonim ***** válasza:

1+ És ez is tökéletes:


[link]

jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 ott van benne minden. Azért linkeltem, mert kértem belőle gmail-re is. Akkor még nem tudtam, hogy szükségem lesz rá-és lőn.
jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én nagyon empatikus vagyok. sokszor bőgők egy olyan filmen ahol meghal egy kutya, de nálam is van olyan esett amikor nem vagyok az. pl. hogyha valaki tényleg megérdemli a büntetését (de nem a halált)
jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon empatikus vagyok, egyik főnököm meg is jegyezte ezt, viszonylag hamar.

Kutyás filmek nekem is a gyengéim, ha valaki sír körülöttem, nekem is hamar elszorul a torkom. Hamar átlátom, a legkisebb rezdülésekből is, hogy a másik mit érez, könnyen át is érzem mások örömét, fájdalmát.

jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Látom itt is összekeverik sokan az empátiát a szorongással.
jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon empatikus vagyok, ami alapból szerintem jó, megkönnyíti a kapcsolatteremtés munkában is, magánéletben is (könnyen ráhangolódok másokra, és ezt általában érzik az emberek), könnyen teremtek kapcsolatot, munkámban pl. a legtöbbször olyan pozim van, hogy a 8 általánossal rendelkező takarítóval ugyanúgy meg kell találni a hangot mint a milliárdos cég ügyvezető igazgatójával, de néha pont ezért nehéz, mert könnyen rám zúdítják minden gondjukat-bajukat. Egészen ijesztő néha, milyen intim (nem olyan értelmeben intim) problémákat osztanak meg velem idegenek (vagy majdnem idegenek).


Egyrészt örülök neki, mert tudom, hogy néha csak annyi kell, hogy ventilláljon az ember, kipuffogja magát és megy tovább. Főnököm, akivel baráti viszonyban vagyok szokta mondani, amikor hív, hogy "na először gyorsan elmondom miért hívtalak, aztán ha van időd ventillálnék egyet", de elég sok kollégámmal volt már ilyen, hogy csak mondta és mondta és mondta, hogy "tudom, hogy nem a te dolgod, meg ebben nem tudsz segíteni, de olyan jó kipuffogni magam". :D Másrészt akkor rossz, ha valami komoly dologról van szó, és nem tudok segíteni. Így 45 évesen már tanácsot is nagyon óvatosan adok, közehelyeket sem szívesen puffogtatok, ezért inkább óvatos kérdéseket szoktam feltenni vagy javasolni, hogy milyen irányba induljon el vagy gondolkodjon, ha úgy érzem van olyan viszony és olyan a téma. De közben meg akivel olyan a viszony, annak a dolgain kattogok néha később is.


Mondjuk az empátia mellett az is fontos, hogy diszkrét vagyok, titkokat bíznak rám, mert tudják, nem kotyogom el, nem pletykálok, ilyenkor ez jó érzés, hogy segíthettem, hogy nem "pukkad" ki az illető, el tudta mondani valakinek.


Olyan értelemben is rossz, hogy nagyjából bármilyen filmben találok olyan részt, amin el tudom magam bőgni. :D

jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Inkább olyanokkal beszélgetnék, akiknek kevés az empátiájuk, mint nekem-
jan. 7. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!