Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki tüzeskedik az tényleg...

Wcpumpa01 kérdése:

Aki tüzeskedik az tényleg bepisil éjjel?

Figyelt kérdés
érdekes teória..

jan. 7. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ezek csak ilyen gyereknevelési trükkök, hátha nem csinál hülyeséget, kárt vagy tragédiát a gyerek, ha egyedül is tűzgyújtó eszközhöz jut; ha megijesztik valamivel amit ő nem szeretne a saját felfogása szintjén átélni. Ugyanilyen lehet a takony "cicakaka" neve is, hiszen a gyerek azt már felfogja és tapasztalta, hogy a kaka undorító, így (hátha) nem fogja megenni, ha olyan dologhoz van társítva.

De talán azt is hallottad már, hogy a répaevéstől tudsz majd fütyülni, elvisz a [helyi gonosz karakter: mumus, zsákos ember], ha nem viselkedsz, béka nő a hasadba, kinő a megevett dinnyemag, beragad a lenyelt rágó és hasonlók. Felnőtt fejjel tisztában vagy vele mennyire bugyuta vagy átlátszó hazugságok, gyerekként mégis féltél ezektől.

jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi értelme volt a szülői ijesztgetéseknek. Én is kaptam. Ne egyél éretlen gyümölcsöt,mert vérhast kapsz. Vagy: ne feküdj a szívedre,mert bolondokat álmodsz. Lehetne még sorolni...
jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!