Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak h ne makogjak?

Mit csináljak h ne makogjak?

Figyelt kérdés

Ez furán hangzik, de én már születésem óta nem tudtam olyan rendesen folyékonyan beszélni, mint mások. Sokszor ki is nevettek emiatt, ezért nincs olyan sok barátom.

Van mód arra, hogy ezt leküzdjem? Mert azért szeretnénk barátokat szerezni, csak félek, hogy kinevették vagy kibeszelnek majd a hátam mögött.

Nyitott vagyok a válaszokra,de azok ha lehet akkor értelmesek legyenek.



jan. 8. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy logopédust, segíteni fog.
jan. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Közösségben szorongás?
jan. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fiziológiai, beszédtechnikai részén logopédus tud segíteni. A pszichés részén pszichológus. Mindkettővel érdemes csevegni róla.


A Larry című magyar filmet láttad? Állítólag nagyon jó és kapcsolódik a problémádhoz. Én még nem láttam, de egy dadogós barátom nagyon dicsérte!

jan. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A siker receptje röviden csak annyi, hogy gyakorold, csináld minél többet és ne add fel a kellemetlenségek és kudarc élmények hatására sem. A gyakorlatban kivitelezni azért ennél jóval nehezebb.


Minél többet jársz társaságba, közösségbe, minél többet teszed ki magad a nehézségeknek, annál inkább le tudod győzni ezeket a nehézségeket. Csakhogy a nehézségek, kellemetlenségek, cikizések hajlamosak elbizonytalanítani az embert, eltéríteni a céljától. Az igazán nehéz nem a tényleges probléma megoldása, hanem hogy ezektől a külső befolyásoló tényezőktől függetleníteni tudd magad, hogy ne tudjanak elterelni attól, amit el szeretnél érni.


Nem lehetetlen egyedül is fejleszteni magadat, hogy jobban menjen, de egy vagy akár több szakember segítsége nagyon sokat tud segíteni - főleg abban, hogy minél jobban tudd kezelni a nehézségeket, kellemetlenségeket és ezek ellenére is ösztönözni, támogatni tudjanak benne, hogy folytasd, ne add fel.

jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!