Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mások feletti uralkodás,...

A mások feletti uralkodás, hatalmaskodás sok emberre jellemző tulajdonság, vagy csak B klaszteres személyiségzavarosokra (pszichopata, narc, borderline)?

Figyelt kérdés
Alapvetően egészséges személyiségű emberek is lehetnek uralkodóak, elnyomóak?

jan. 10. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Legalább minden második szülő ilyen, meg aféle evolúciós hagyaték is. Inkább az a személyiségzavaros aki nem eszerint gondolkodik.
jan. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Inkább az a személyiségzavaros aki nem eszerint gondolkodik."

Akkor te nem ismered a B klaszteres személyiségzavarokat eléggé.

Egyékbént igen, nekem is furcsa lenne, ha a legtöbb vidéki jobber szavazó is személyiségzavaros lenne. Bár azt észrevettem, hogy ők többségükben amolyan fasisztoid, tekintélyelvű emberkék és hatalmi hierachiákban gondolkoznak, míg vannak liberális körök is, ahol a személyes szabadság az alapbeállítódás. Na meg főleg az idős korosztályok nagyon hatalmaskodóak tudnak lenne, szóval a szociológiai-történelmi környezet is sokat alakít az emberen.

jan. 10. 06:20
 3/8 Kitana. ***** válasza:
100%
Személyiségzavarhoz több tünetnek kell együtt meglennie, 1-2 simán jellemző lehet bárkire, aki amúgy egészségesnek mondható. Vannak a személyiségzavarok, meg vannak, akik simán csak gyökerek.
jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden típusú emberre jellemző lehet.

Átfedések vannak a normális aggyal rendelkező emberek és a személyiségzavaros emberek tulajdonságai között.

Van egy közös halmaz, ami azokat a tulajdonságokat tartalmazza, amik jellemzőek a normális emberekre is, és a személyiségzavaros emberekre is.


Egy személyiségzavaros embernek tünetegyüttese van, az összes tulajdonságnak "stimmelnie kell", és állandó problémát okoz az emberi kapcsolatokban, legyen az baráti, szerelmi, családi kapcsolat.

jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg embert láttam, akit kineveztek kisfőnöknek, aztán úgy elszállt velük a ló, hogy csak na. Nagyanyám hasonlata jutott mindig eszembe, hogy felteszed a szart a polra, azt' máris lekvárnak képzeli magát. De normális emberek voltak. Szomorú, hogy sorsok felett döntöttek, úgy, hogy se önismeretük, se emberismeretük nem volt.

Szerintem nem beteg, hanem szar emberek voltak. Normálisan tudtak viselkedni mindenkivel, amíg meg nem kapták a picike szemétdombjukat, akkor igazán kijött a valódi énjük. Gusztustalan volt ezt látni.

jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5


Erről eszembe jutott két idézet:


"Egy ember igazi természetéről az árulkodik legjobban, ahogy az alárendeltjeivel bánik. Ne azt nézd, mit csinál, mikor vele egyenrangúak között van!"


"Adj hatalmat valaki kezébe, s megismered milyen ember."


Ez mindent elmond, de ez normális és személyiségzavaros emberekre egyaránt vonatkozik, és igaz. Ilyen az emberi természet.

jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Magyarok vagyunk, így már sokakra igencsak jellemző.
jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

7



Ez abszolút nem ország specifikus. Ez egy emberi vonás.

jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!