Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok elvont kérdéseken...

Szoktatok elvont kérdéseken gondolkodni?

Figyelt kérdés

Lehet-e egy részecske egyszerre több helyen?

Miért a múltra emlékezünk, és miért nem a jövőre?

Hányféle forma létezik?

Van-e nagyobb a végtelennél?

-stb


jan. 10. 09:03
A kérdező szavazást indított:
Szoktam ilyeneken gondolkodni.
Nem!
20 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Ezek nem elvont kérdések.


Az elsőhöz nem vagyok elég jó fizikából, de szerintem jelen tudás szerint nem lehetséges.


Hogy emlékeznénk a jövőre, ha az nem történt meg, tehát nem tudunk mire emlékezni?


Ha szigorúan vesszük végtelen forma van, elég egy atomot máshova tenni és kicsit más formát kapunk.


A végtelennél nem lehet nagyobb. Attól hogy emberi aggyal szinte lehetetlen felfogni, attól az még végtelen, nincs vége soha ezért nem is lehet nála nagyobb, max ugyan olyan végtelen.

jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1


Úgy értem az elvont szót, hogy az emberek jelentős része nem foglalkozik ilyen kérdésekkel. Általában népszerűbb a celebekről, a futballról, a filmekről, szexről stb. szóló beszélgetések. A média is ezeket tolja.


"Hogy emlékeznénk a jövőre, ha az nem történt meg, tehát nem tudunk mire emlékezni?"


Einstein tömbuniverzumában a múlt, a jelen és a jövő eszerre létezik determinált állapotban. Vagyis a jövő is megtörtént már.

jan. 10. 09:23
 3/16 A kérdező kommentje:

"Az elsőhöz nem vagyok elég jó fizikából, de szerintem jelen tudás szerint nem lehetséges."


A kétrés kísérlet egyik értelmezéséből pont az következik, hogy elméletben lehetséges.

jan. 10. 09:25
 4/16 A kérdező kommentje:

"Ha szigorúan vesszük végtelen forma van, elég egy atomot máshova tenni és kicsit más formát kapunk."


Ez így van.


"A végtelennél nem lehet nagyobb."


Ez logikus. :)

De most olvasok egy könyvet, ami ezzel is foglalkozik. Kíváncsi vagyok, hogy a szerző is erre a következtetésre jut-e.

jan. 10. 09:29
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam,szeretek is

Viszont sajnos olyan közegben dolgozom,ahol nem nagyon találok érdemi beszélgető partnert ehhez. Egyszer megkérdeztem kolleganőmet pl hisz-e a földönkívüliekben. Válasza: hát ezen még sose gondolkodtam

😐😐😐

jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam, de ahogy az 5-ös, én se vagyok olyan közegben, ahol az ilyesféle kérdéseket beszélgetőtémaként fel tudnám hozni

Barátaim többsége pedig képtelen bármit is komolyan venni és nem viccet csinálni minden hülyeségből

jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#2 jogos, akkor nekünk mást jelentett az elvont kérdés. Nekem inkabb filozófiai jellegű kérdések ugranak be róla.


Még ha egyszerre létezne is a múlt-jelen-jövő, akkor is az emberi agy csak a jelent tudja felfogni, elraktározni. Sem a múltba nem látunk bele sem a jövőbe. A múltra is csak azért emlékszünk mert mikor az volt a jelen akkor az agyunk elraktározta.


#3 mint mondtam, nem vagyok elég penge fizikából, még a kísérletről sem hallottam, nemhogy az értelmezéseiről :D


#4 nem biztos amúgy hogy arra jut, mert van olyan értelmezése is a végtelennek, hogy lehet a végteleneket egymáshoz viszonyítva besorolni kisebb és nagyobb végtelenekbe. Pl 0 és 1 közötti valós számokból "kevesebb" van mint 0 és 2 közöttiből, mert a második halmaz magába foglalja a elsőt. Szerintem mondjuk ez tiszta hülyeség, mert ha végtelen akkor végtelen, nem lehet arányosítani mert nem tudod megbecsülni sem a méretét.

jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7


A kérdéseket nem azért írtam ki, hogy vitázzunk róla, csak az érdekel, hogy egyeseket ilyen témák mennyire érdekelnek.

Amúgy ezek szerintem nagyon jó kérdések. Bár nem én fedeztem fel őket. Pl. a "Miért a múltra emlékezünk, miért nem a jövőre?" kérdést Stephen Hawking tette fel a könyvében. Aztán felvetett egy olyan lehetőséget, hogy az univerzum elkezdene összehúzódni, akkor az idő visszafelé telne, tehát a jövőre emlékeznénk. Persze ez az elmélet ma már túlhaladott, nem valószínű, hogy így lenne, de érdekes.

jan. 10. 10:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Vegtelennel nincs nagyobb
jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9


Az említett könyv szerint van. A kontinuum nagyobb a végtelennél.

jan. 10. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!