Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi idő után gáz már...

Mennyi idő után gáz már bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés

Veszekedés során eléggé bántót vágtam a másik személyhez, és most agyalok rajta, őrlődök miért ment félre a történet.

Ennek lassan 3 napja.

Mennyi idő után válik már gázzá hogy még mindig nem kértem bocsánatot? Úgy értem a másik ember azt fogja gondolni, paraszt vagyok mert nem érdekel a másik?



jan. 11. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sose késő. Volt már (sőt, mindig így volt) hogy őrlődtem azon, amit tettem/mondtam. A legjobb akkor bocsánatot kérni, de a veszekedés hevében, ez nem így van. De sose késő. Inkább később, mint soha. Lehet már nem is emlékszik, arra amit mondtál neki, de legalább nem tart parasztnak.
jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg van rá lehetőséged, addig sosem késő. Addig érdemes, amíg van lehetőség.
jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem bocsánatot kérni szemétség. Mit mondasz? Ne haragudj, hogy azt gondolom rólad, amit mondtam? Vagy azt, hogy nem gondolom azt, csak meg akartalak bántani? És mit vársz tőle? Vagy udvariasságból azt mondja, hogy nem haragszik, vagy azt, hogy nem tud megbocsátani. Mindenképpen kellemetlen helyzetbe hozod. Ha bántó dolgokat mondtál, akkor nem fogja elfelejteni, ezentúl csak felszínes kapcsolatotok lehet.
jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3as válaszolónak írnám: Igen, pontosan ezt kellene mondania: “ nem gondolom azt, csak meg akartalak bántani”. Beismerni a tèvedést nem csak egyenes èrthetô ut, hanem a bocsánatkèrès egyik legtisztább formája.
jan. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

4-es!

Igen, csak ezzel a bocsánatkérő elintézeztnek tekinti. "Én bocsánatot kértem, mást nem tehetek" És megint a megbántott a hibás, ha nem tud megbocsátani.

jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha őszinte a megbánás, akkor sohasem késő!
jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3,igen az oviban így működik. Érett felnőttek meg tudják beszélni és onnan tovább építkezni. És azokkal mi van akik meg tudnak bocsátani? Meg azokkal akik tényleg nem akarták megbántani a másikat? Abban a világban ahol úgy működne, ahogy te leírtad senki nem szólna többet senkihez. Mindneki egyedül lenne befordulva, forrongva, megsértve, és senki nem merne már senkihez hozzászólni sem.
jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

7-es!

Érett felnőttek nem bántják meg egymást direkt. Vagy tényleg azt gondolják amit dühükben kimondanak, vagy nem érett felnőttek és rosszindulatból bántani akarják a másikat.


"És azokkal mi van akik meg tudnak bocsátani?"

Nincsenek ilyenek, örökre megmarad a hatása.


"Meg azokkal akik tényleg nem akarták megbántani a másikat?"


Ez meg a tipikus esete annak, hogy valójában ezt gondolja. Nem megbántani akarja, hanem ez a véleménye a másikról. Ebben az esetben hogy kérne bocsánatot, nem mondhatja, hogy jó, akkor mégsem ez a véleményem.


Magyarázatot lehet adni, ha van és azt megértheti a megbántott, de bocsánatot kérni nincs értelme.

jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#3, 8

Ne haragudj a kérdésért, esküszöm, hogy nem személyeskedni vagy vádaskodni akarok, de a válaszodból nagyon erősen az rajzolódik ki, hogy egyáltalán nem érted a bűnbánat, a lelkiismeretfurdalás, a bocsánatkérés és a megbocsátás lényegét. Ezek "picit" (nagyon) ilyen szociopata pszichopata személyiségjegyek. Az empátia-, a beleélőképesség-, az együttérzés hiánya stb. Bocs a kérdésért, de nincs neked valami ilyesmi problémád? Vagy csak nagyon fiatal és tapasztalatlan vagy még? Tényleg nem bántásként... Bocsi!

Azok a példák, amiket a 3-as válaszban írtál, azok teljesen(!) rosszak! A bocsánatkérésnek a LÉNYEGE az, hogy felismered magadban azt, hogy valami rosszat mondtál, rosszat tettél, ártottál valakinek, esetleg valakiről rosszat gondoltál és belátod, hogy hibáztál. Azokból a példákból amiket felsoroltál, teljes mértékben hiányzik ez a belátás, ez a felismerés, ezért nem tartod magad hibásnak. Ha pedig nem saját magadat okolod a hibáidért, akkor úgy nem is lehet bocsánatot kérni. A te példáidban egyértelmű, hogy semmiféle megbánást nem tanusítasz a másik fél felé, mert azt gondolod, hogy továbbra is neked van igazad. Így nem lehet bocsánatot kérni! NEM ez a bocsánatkérés lényege!

"Érett felnőttek nem bántják meg egymást direkt"

Szerintem rengeteg példa van erre. Pl. direkt megbántom, mert beszólt valamit, én meg haragszom rá, ezért én is sértőt mondok rá. De ezt nem gondolom komolyan, később meg is bánom. Milliószor elfordul ilyen. Bárkivel.

"Vagy tényleg azt gondolják, amit dühükben kimondanak"

Ilyen is van, amikor az ember dühében lesz őszinte. De az ellenkezője is igaz. Amikor valami kiszalad a szádon dühödben, amit nem is gondolsz komolyan, csak sértettségből mondasz. Aztán megbánod. És jóesetben bocsánatot kérsz, hogy sorry, de hülye voltam. Csak az nem kér bocsánatot soha, aki úgy érzi, hogy neki mindig mindenben igaza van, ő soha semmiben sem téved, soha semmiben sem hibázik. Ilyet pedig csak a súlyosan személyiségzavaros emberek gondolnak magukról.

"Nincsenek ilyenek, örökre megmarad a hatása."

Az, hogy valaki őszintén meg tud bocsátani, annak nincs köze ahhoz, hogy megmarad-e a hatása vagy sem. Meg lehet bocsátani úgy is, hogy fátylat rá, hülye voltál velem, de legalább beláttad, meg úgy is, hogy megbocsátok, de a tüskét még érzem. Attól, hogy megmarad a hatása, még meg lehet bocsátani. Ez két külön dolog, nem függ össze.

"ez a véleménye a másikról. Ebben az esetben hogy kérne bocsánatot, nem mondhatja, hogy jó, akkor mégse ez a véleményem."

Ez így van! Pont ezért nem jók a 3-as kommentben a példáid, mert nincs bennük önvád, önhibáztatás, így értelmetlen a bocsánatkérés.

"Magyarázatot lehet adni, ha van és azt megértheti a megbántott, de bocsánatot kérni nincs értelme."

A magyarázat megbánás nélkül csak üres magyarázat. Ha megbánás is társul mellé, saját hibáink beismerése és megbánása, na AKKOR van értelme a bocsánatkérésnek.

Végezetül: bár nem értek egyet a hozzászólásaiddal, nem pontoztam le egyik válaszodat sem. (93%-os vagyok) Senkiét sem.

jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9,magyarázhatod neki, nem fogja vagy nem akarja érteni. Én feladtam.
jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!