Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fordítsam az előnyömre...

Hogyan fordítsam az előnyömre a maximalizmusomat?

Figyelt kérdés

Már egy ideje beláttam magamnak, hogy maximalista vagyok ami valószínűleg gyerekkoromból fakad, mert úgy neveltek, hogy csak akkor vagyok szerethető, akkor érek valamit ha nem hibázok és minden tökéletes körülöttem.


Rengeteg problémát okoz ez nekem, mindent túl gondolok, irreális célokat tüzök ki magam elé, folyton szorongok és folyton halogatok. Nagyjából semmit nem tudok befejezni, mert mindig arra törekszek, hogy tökéletes legyen. Ha valamit sikerül még is befejeznem pl: határidő miatt, akkor azt általában addigra már csak összecsapom, hogy legyen valami, így ez még jobban fusztrál mert rengeteg időt eltöltök valamivel, hogy aztán egy borzalmas minőségű dolgot adjak ki a kezeim közül ami még csak az átlagot sem éri el.


Azonban látom, hogy vannak emberek akik képesek tényleg szinte tökéletes munkát kiadni a kezükből, úgy hogy be is fejezik azt határidőre. Hogyan képesek erre? Arra gondoltam én is, hogy nem legyőzni szeretném a maximalizmusomat, hanem valahogy az előnyömre fordítani, hogy én is, ha ugyan nem is tökéletes, de legalább kész és magas minőségű munkát adhassak ki a kezemből. Hogyan érhetném ezt el?



jan. 14. 15:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Így, hogy jobban megfogalmaztam magamnak rájöttem, hogy nem is kimondottan a maximalizmusommal van problémám, hanem, hogy ez már olyan szintent ölt hogy nem tudok semmit befejezni. Ha tényleg betudnám fejezni a dolgokat, kevésbé lenne ezzel problémám.
jan. 14. 15:25
 2/8 anonim ***** válasza:

Beütemezed magadnak naponta pl. "erre két órát fordítok, amarra meg.. stb.

Megpróbálsz túllépni azon hogy "lehetett volna jobban", "még nincs kész" stb és tartod a napi ütemtervet, amelyet az elején a munka nehézsége meg a határidő közelsége miatt állítasz fel.

jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ok :D
jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg miben korlátoz ez a maximalizmus?

Iskola, munka, barátok, szerelem, család, önmegvalósítás?

Mennyi idős vagy, és kb mikor volt az első eset, amikor ez teret kapott?

jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azon kéne elgondolkodnod, hogyan redukáljad elviselhetőre ezt az állapotot mert jó dolog a maximalizmus de ezt hosszú ideig fenn tartani mindenben és mindenki előtt kifejezetten káros.
jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag mindenben, régen tanulásban is, már lediplomáztam így abban már nem, de még takarításban is kb mindenben az vagyok, de főleg munkában hátráltat a legjobban.


23 éves vagyok, gyerekkorom óta ilyen vagyok de igazán csak néhány éve kb 3-4 éve kezdett hátráltatni

jan. 14. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas szintű boldogtalansághoz fog vezetni ez.
jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon maximalista vagyok, de a határidőkkel sosem volt problémám, mert mindig vitt előre a tudat, hogy x napra kész kell legyek, az enyémnek kell a legjobbnak lennie stb. Emlékszem még záróvizsgázni is úgy mentem, hogy aznap én legyek a legjobb vizsgázó és én tudjam a legjobban megvédeni a szakdogát. Borzasztó. Ha van kedved, írj nyugodtan, aztán megtárgyalhatjuk a tapasztalatainkat. Egy korosztály vagyunk.
jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!