Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ezellen a borzasz...

Mit tehetnék ezellen a borzasztó maximalizmusom ellen?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, borzasztóan maximalista. Ez a szintű maximalizmus már olyan negatív, hogy nagyon kimerültnek érzem magam és attól félek hogy vagy a testem adja fel a szolgálatot vagy én fogok magammal valamit csinálni.

Szó szerint egész áldott nap agyalok, izzadok, olyan ideges vagyok minden egyes nap. Elveszek a részletekben, egy egyszerű feladatot is órákig csinálok, egyszerűen megőrülök már ebben.



2020. aug. 16. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám hogy add lejjebb, meg ne foglalkozz vele, de ez nem megy, én is ilyen vagyok.


Most fogadtattam el tárgyakat egy másik suliban, és azokat nem akartam hogy elfogadják ami 4es, a barátnőm meg ezen röhög..

2020. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én most azzal próbálkozom, hogy megnézem hogy mit precízkedtem túl? Kell-e azt annyira precízen csinálni? Mi nincs megcsinálva? Ez mennyire probléma?
2020. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így voltam. Aztán hallottam egy mondást, amin alaposan elgondolkoztam: "A maximalismus a hatékonyság halála". Vagy valami ilyesmi.

Tehát, ha maximálisan elvégzel valamit, az nem feltétlenül hatékony. Azt szokták mondani, hogy ha valamit 100%osan megcsinálsz, akkor az utolsó 20% viszi el a ráfordított energia 80%-át. Ez nem hatékony a legtöbb esetben.

Én ezen úgy tudtam túllépni, hogy igyekszek a hatékonyságban maximalista lenni.

A káposzta is megmarad, a kecske is jóllakik :)

2020. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem létezik egy egészséges szintű maximalizmus, amikor szimplán arra törekszel, hogy kihozd magadból a legjobbat, és ez pozitív tulajdonság, amit viszont te írsz, görcsölésnek hangzik. Próbálj lazítani, tudatosan megszabadulni a stressztől valami módon. Kezdetnek kérdezd meg magadtól, mitől félsz, mi rossz származhat abból, ha nem teljesítesz tökéletesen?
2020. aug. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Perfekcionizmus, megfelelési kényszer..ezekről olvass a neten mitől alakul ki azt kell megkeresni a te életedben az okot és akkor elég lesz az "elég jó" ..
2020. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Javítsd, fejleszd az önbizalmad!

A maximalizmus lényegében bizonyítási kényszer. Ha értékesnek érzed és tartod magad a személyedért és nem csak azért , amit teszel, akkor elindul a javulás folyamata.

Pszichológus tud segíteni. A főnökömnek sokat segített.

2020. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

Lehet, hogy beteg vagy.

Menj el pszichológushoz.

2020. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!