Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a megfelelés...

Hogyan győzzem le a megfelelési kényszeremet és a maximalizmusomat? Egyáltalán normális ez a gondolat menet ami lezajlik bennem?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megelégedve magammal se a külsőmmel se a belsőmme. De a legnagyobb problémát inkább az okozza,hogy nagyon megakarok felelni és mivel maximalista vagyok ezért nem igazán érzem azt,hogy megtudnék felelni. Múltkor például hétkönap munka után hazamentem és mamám rosszul lett egész éjszaka fent voltam mentőt hivtunk a sürgösségiről kb 03:00-ra értünk haza és másnap 12 óráznom kellett volna reggel és először úgy voltam vele,hogy nem megyek másnap dolgozni fent marafok még egy órát és aztán írok a főnökömnek,hogy nem tudok most lenyomni 12 órát.De amikor eljött az idő nem mertem ilyet írni a főnökömnek,mert féltem,hogy haragudni fog rám és nem felelek meg neki. Ezért bementem dolgozni 6-ra ott is voltam egész este nem aludtam de délután 4-kor már magyon kivoltam és megkértem,hogy engedjen haza. Haza engedett láttam,hogy nem tetszett neki és ezért nagyon rosszul éreztem magam. Pedig másnap reggelre kellett volna mennem nem tudtam volna másképp felkelni reggelre.Tegnap megint mentem ügyeletre ,de most magam miatt,mert nagyon begyulladt a fogam és nem bírtam fájt a fejem a fogam a fél arcom. De ma reggelre kellett volna mennem dolgozni és ma hajnali 4-kor értem haza nem mentem dolgozni és írtam sms-t a főnökömnek,amire nem is reagált.Mai napom fogorvoshoz és gyógyszerért rohangáltam ,holnap már megyek dolgozni. De megint rossz embernek érzem magam ,amiért nem mentem dolgozni. Ez normális?

2019. jan. 7. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szóval lusta vagy dolgozni. Mi ebben nem tudunk segíteni. A főnököd is lehet észrevette és azért nem irt vissza. Ha meg fáj a fogad akkor miért nem mosod vagy mentél volna munka után fogorvoshoz. Senki se szereti az ilyeneket.
2019. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy normális a megfelelési kényszer, csak tönkreteszed magad vele. Érdemes lenne önismerettel foglalkoznod és rájönnöd, miért alakult ez ki benned, valószínűleg a családi mintákban kell keresni a megoldást. Ha egyedül nem megy, keress fel egy terapeutát. Addig soha nem leszel igazán boldog, amíg meg akarsz bárkinek felelni.
2019. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

#2

Mi van akkor ha ő akkor boldog ha megfelel mindenkinek?

Szerintem nem kéne beleszólnod. Teljesen normális hogy meg akar felelni másoknak. Sok ember ilyen és ez nagyon jó tulajdonság , nem kéne elvenni tőle.

2019. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 a megfelelési kényszer a legrosszabb dolog. Nagyon sok ismerősöm ment tönkre miatta. A családban is van.


Az a jó, ha valaki önmagát adja és nem akar másnak megfelelni!


Boldog=SZABAD

2019. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!