Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rendszerváltás előtt, a...

A rendszerváltás előtt, a 90-es években, és manapság miben változtak meg az emberek?

Figyelt kérdés
Pl. a szocializmusban random betoppant egy rokon mindig, vagy épp társas ivászat volt állandóan itt-ott, panelélet és falusi élet is más volt, a 90-es évek is a diszkóról, nagy bulikról szóltak.

jan. 14. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben. Ma is ugyanúgy isznak az emberek, buliznak, és még mindig nem hajlandóak semmiben változtatni, csak várják a változást. Tanult tehetetlenség, ragaszkodás a komfortzónához, szegénységtudat, boldogtalanság, alkoholizmus, depresszió és szerhasználat. Ugyanúgy.
jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Több-, de nyíltabb lett a drogos, semmit sem változott az "Uram-bátyám"-vonal.

Ez a nép képtelen a fejlődésre.

jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Hallod első, teljes mellszélességgel osztom gondolataid! 😉


"...és még mindig nem hajlandóak semmiben változtatni!"


-> "Csak várják a változást." <-


"Ragaszkodás a komfortzónához." (Sajna ez még rám is igaz... Önszembehugyozóssmiley. 😅 )

jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Elnézést kérek mindenkitől, aki esetleg úgy értelmezte, hogy ezzel degradálom a társadalmunkat. Nem. Nagyon csalódott vagyok, hogy alig van valami változás. Itt komoly bajok lesznek. Nekem is vannak rossz időszakaim, amik általában több belső munkát igényelnek. Én is nehezen szakadtak ki sokszor a komfortzónámból. Lehet általánosításnak venni, hogy sajnos súlyos probléma van a társadalommal, de őszintén, ahol ez az emberiség kb. 80%-ára jellemző, ott hogyan kell nem általánosítani? 😁
jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Én ezzel kapcsolatosan mindig azt szoktam emlegetni, hogy (valamiért - nem tudom miért) nem szeretik ugyan az emberek a sztereotípiákat, de a sztereotípiák épp azért léteznek (tetszik, vagy sem), mert:


Működnek.

jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Egyre kényelmesebbek, felületesebbek, önzőbbek, felelőtlenebbek lettek az emberek.
jan. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!