Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kopaszodó emberek miért...

A kopaszodó emberek miért takargatják a fejüket sapkával, meg oldalról, hátulról ráfésült hajjal?

Figyelt kérdés
Teljesen egyértelmű, ránézésre is, hogy mi a helyzet. Miért kell szégyellni a kopaszságot? Sokaknak jól is áll, én fontolgattam is, hogy lenyírom nullással csak úgy, bár van hajam még bőven. Ezek az emberek miért nem vállalják, miért próbálják ilyen egyértelmű trükkökkel takargatni, amiből sokszor csak olyan kínos frizurák születnek, mint Trumpé?

jan. 15. 01:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
hogy ne fázzon a feje.
jan. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Jaja, igaza van az 1-es válaszolónak.
jan. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Valóban, valószínűleg nem túl kellemes télen sapka nélkül, ha kopasz az ember fejbőre.


Persze ott lehet a hiúság kérdése is, nem valószínű, hogy különösebben örül bárki is annak, hogy kopaszodik - tenni nem tud ellene, próbálja elodázni (akár azzal is, hogy védi a még meglévő hajkoronát), meg valahogy el kell neki is fogadnia a tényt, ami idő...


Nem tapasztalatból beszélek, de ezt valószínűsítem mögöttes okként.

jan. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Vagy fáznak, vagy amúgy kellemetlenül érzik magukat.
jan. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy te szívesen lennél kopasz, más lehet, hogy nem örül neki. Ráadásul te is csak fantáziáltál róla, de végül mégsem nyirattad le, aminek gondolom oka van. Ha minimálsan is, mégis jobban érzed magad a hajaddal. Az általad említett embereknél viszont a kopaszság nem választás kérdése.
jan. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

"Teljesen egyértelmű, ránézésre is, hogy mi a helyzet."


>Nem mindig egyértelmű. Ha valakinek nem erősen kiterjedt a kopaszosás, akkor tud magának vágni-fésülni olyan hajat, amely többé-kevésbé elfedi. Illetve, természetes, hogy némelyek a sapkával alakítanak ki szorosabb kapcsolatot. Azért, mert a kopaszság sokaknak nem áll jól.


"Miért kell szégyellni a kopaszságot? Sokaknak jól is áll, én fontolgattam is, hogy lenyírom nullással csak úgy, bár van hajam még bőven."


>Nincs igazad.

Az emberek többsége hajjal jobban néz ki, mint haj nélkül. Nézd meg a sikeres hajátültetés előtte-utáni képeket. Vásáry André például kifejezetten jóképű férfi lett. Persze vannak, akiknek jól áll a kopasz fej, de ez az emberek többségére nem igaz.


"Ezek az emberek miért nem vállalják, miért próbálják ilyen egyértelmű trükkökkel takargatni, amiből sokszor csak olyan kínos frizurák születnek, mint Trumpé?"


>Mint említettem, az emberek többségének nem áll jól a kopasz fej. Aki teheti, harcol a kopaszodás ellen. Sapkával, trükkös fésüléssel-hajnyírással, vagy akinek pénze van rá, és alkalmas rá, hajátültetéssel.

Mivel a problémával az orvostudományi is foglalkozik, ezért jóval nagyobb jelentőségű dolog ez annál, mint ahogy be akarod állítani.


Fun fact: egy férfinál is sokszor nehéz elfogadni a dolgot, de a nőknek, akiknek a hajuk az ékességük, sokkal, sokkal nagyobb önértékelési problémát okoz a kopaszodás.

jan. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk nőknèl kicsit fura lenne ha levágna kopaszra. Van ilyen Trump frizurás tanárnőm. Olyan 80 èves, hófehèr bőrű szikkadt öregasszony. Kopasz fejjel úgy nèzne ki mintha halálos beteg lenne, nem pedig mint egy Jada Pinkett Smith.
jan. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam hogy télen azért viselek 30 éves férfiként sapkát mert kopaszodik a fejem. Haver te mit szívtál?


Megsúgom nem kopaszodó hanem fázik a fejem. Szerinted csak azok viselnek sapkát akik kopaszodnak? Hihetetlen milyen idióták futkoznak közöttünk.

jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8 10:13

Hmm - én úgy értelmeztem a kérdést, hogy a kopaszodó emberek egy része miért álcázza a kopaszodását sapkával, nem pedig úgy, hogy az összes sapkát hordó férfi kopaszodik.


Erre írtam, hogy valószínűleg fázik a feje - de nem tudom, végül is a kérdező mire gondolt a kérdésében.


Az természetes, hogy bárki hordhat sapkát... van, akinek megfájdul a feje, ha nem teszi fel, van, akinek egyszerűen fázik pl. rövid haj miatt, vagy azért, mert hosszabb időre megy ki a szabadba.


Egyébként maga a kopaszodás előidézője lehet egy korábbi megfázása is a fejbőrnek (nem feltétlen genetikai az eredet), és tudomásom szerint ez olyan tíz év elteltével hozhat látható nyomot... szóval, ha hideg van és fázik az ember feje, inkább viseljen sapkát...

jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés lényegében ugyanaz, amikor félelemérzetet, gátlást agyban nélkülöző pszichopata férfiak egyszerűen nem értik, mért van problémája némelyik beszari fiatalnak azzal, hogy viszik őket befelé a háborúba meghalni...

Köztudottan vannak emberek, akikből az esztétikai érzék és/vagy igény teljes mértékben hiányzik, esetleg csak eltér a másikakétól. Akiből hiányzik, azokban egyszerűen nem kelt fájdalomérzetet vagy elégedettséget önmaga vagy az őt körülvevő környezet rondasága, illetve szépsége. Nem érzi magát se jobban, se rosszabbul, ha pl. egy szemétdomb lakásban ül, és önmaga is hányadékul néz ki. Az emberek bizonyos hányada ilyen, bizonyos hányada meg nem ilyen. Nyilván megvan a miértje, mért jó az összpopulációnak, hogy van ilyen és olyan ember is.

Na most aki szerencsétlen próbál kínlódni valahogy a hajával, - ha sikerül, ha nem, - az egyszerűen UNDORODIK a kopaszságtól, hát még önmaga kopaszságától. Te nem undorodsz tőle, ő viszont undorodik tőle, ennyi.

Ott van például a dagadtság is, hogy példálózzak még. Van, akinek egyenesen az jön be. Van, aki leszarja, hogy dagadt, mert nem zavarja. Az se zavarná, ha sovány lenne vagy három füle a feje tetején. Van, aki mindent elkövet érte, hogy lefogyjon, mert undorodik tőle. És van, akinek sehogy se sikerül, és inkább kiveti magát a tizedikről, mert annyira nem bírja elviselni.

A többi persze ezt nem érti meg. A színtévesztő sem érti, mért zavarja a másik kényeskedő esztétikáját, hogy tízből három smaragdtuja el van barnulva. A siket anyukának se fáj, ha hamisan játszik az édes gyermek, de lesz, akit kifejezetten elborzaszt.

Vagyis nem elvárás, hogy mindenki megértse a másikat, elég tudomásul venni, hogy a másik másképp működik. Mást "lát", másnak látja ugyanazt. És ha valami erős viszolygást, undort kelt benne, akkor legyen bármi, csak az az állapot neki nem opció. A szomszédnak lehet...

És azt se kezd el magyarázni, milyen szép és vágykeltő a pödört bajusz olyannak, aki ezt nem osztja. Nem egyformán látják a világot az emberek.

jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!