Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is nagyon zavar, ha a...

Titeket is nagyon zavar, ha a piacon, vagy a boltban az eladó folyamatosan dícséri vagy kommenteli a portékáját nézelődés közben?

Figyelt kérdés

Pl. Sétálok a bolhapiacon.


Ránézek egy kis polcra. Már jön is az eladói komment (kérés nélkül), hogy azt nagyon jó polc, erős, sok minden elfér rajta, a Lidlben vettük.


Nem szólok semmit, ránézek egy autógumira, szintén jön is a nem kért komment, hogy ez jó gumi, két évig volt rajta a Suzuki-nkon.


Szerintetek ilyenkor nagy sértés, ha megjegyzem, hogy köszönöm, de hagyjon csendbe nézelődni?

Mert amúgy lehet hasznos cuccai vannak, de nem tudok közben gondolkodni, hogy mire és hogyan is lenne az hasznos nekem.


jan. 15. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Az eladónak nyilván az a célja hogy minél jobb fényben tüntesse fel a portékáját. Ha emellé pluszban nem is tudsz gondolkodni az mégjobb, akkor nem tudod átgondolni mik lehetnek a defektek, könnyebben megveszed.


Szerintem ha normálisan közlöd hogy hagyjon békén akkor nem sértő.

jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Én mint eladó meg szoktam kérdezni segíthetek-e valamiben. Sokan azt mondják: köszi, csak nézelődök. Ilyenkor hagyom, hadd nézelődjön. Az erőszakos tukmálástól én is irtózom.
jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Engem eleve zavar, ha megszólítanak, nem hagynak nézelődni. Tudom, hogy ez a szokás és sokan igénylik is, főleg az idősebbek, hogy segítsenek nekik dönteni, eligazodni a termékek között. Mikor dolgoztam diákmunkán boltokban, nekem is mondták, hogy mindenkitől kérdezzem meg, hogy miben segíthetek, szóval ez sok helyen kötelező kör. Én viszont jobban szeretem, ha hagynak nézelődni és majd én kérdezek, ha szükségem van segítségre. Általában mindig nézelődni szoktam először, nem kell rögtön segítség.
jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Én biztos, hogy ilyen boltból azzal a lendülettel fordulok ki, és nem vásárolok ott (volt már ilyen). Utálom, ha az eladó ott van a sarkamban - csak mert ezt adta ki neki a főnök, vagy mert unatkozik -, mikor még meg sem néztem, mi a kínálat. Majd ha kérdezem, akkor segítsen, ezt üzenem az ilyen utasításokat kiadó főnököknek is.
jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Engem is tud zavarni, főleg, amikor szinte még be sem értem az üzletbe. Tudom, valahol szinte "kötelező" így fogadni a vevőt, de az is lehet, hogy szimpla kedvességből teszik, nekem mégsem túl komfortos.

Szeretek először nézelődni, felmérni, hogy milyen termékek vannak, ezt teljesen meg tudom oldani egyedül is. Csak akkor szoktam segítséget kérni, ha a kint lévőkből mondjuk nincs megfelelő méret, vagy nagyon sietek és nem találtam meg valamit, amiért célirányosan mentem be.


A tukmálást, viszont nem viselem jól. Először mindig kedvesen adok nemleges választ, mire még erőszakosabbak lesznek. Olyankor pedig a sokadik "nem" után felemelem a hangom, ami nálam nagy szó, és néha elég nyersen közlöm velük, hogy "a nem, az nem, fogja már fel, legyen szíves!". Utána ők eléggé meg tudnak szeppenni, mert ránézésre senki nem mondaná meg rólam, hogy ilyent is tudok, nekem meg szinte bűntudatom lesz.. 🤦‍♀️

jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Engem nem zavar, sőt tetszik, ha valaki tudja, hogy mi a célja és tesz is érte. Vevőként írom ezt, soha nem voltam eladó.
jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Beléptem az egyik multi nagyáruházba. Az ajtónál álló pasas azonnal kérdezte, mit keresek. Mondtam-ez ruha üzlet. Ön szerint mit?

Elindultam körülnézni, erre a barma jött utánam.

C&A-ban, ahol szellős sorokban, akasztón a ruhák, kabátok, nem tudod zsebre tenni.


Jöttem is kifele. Mintha inkább kiüldözni akarnák a vásárlókat. Különben is egy szemétlerakat.

jan. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Idegesítő,igen.Főleg,ha még látszik is az árun,hogy gagyi,de csak nyomatja a hülyeséget.Megértem,hogy a mielőbbi eladás a cél,de az ilyesmi általában kontraproduktív.Ha pár perc nézelődés után megkérdezi miben segíthet,az bőven elég.
febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ugyanez ma a kistermelői piacon, füstölt húsáruk. Éppen hogy csak odamegyek és megnézném, hogy milyen árui, pl. tepertő, disznósajt van az árusnak, 1 másodperc múlva jön is a kérdés: Tessék, mit adhatok? És ezzel párhuzamosan már húzza is fel a kesztyűt.


Legszívesebben mondanám neki: Hát b@szki, csak most álltam ide, egyelőre megnézném, hogy mit árulsz, illetve eléggé gusztusos-e ahhoz, hogy vegyek belőle.


Másik a fagylaltpultos. Éppen csak sorra kerülök, hogy megnézzem, hogy van-e olyan fagyija, amit szeretnék, ő már automatikusan veszi a tölcsért, és nyomatja a mit adhatok kérdést.


Lehet én vagyok fura, de ez a siettetése a vevőnek kib@szott idegesítő.

febr. 18. 21:30
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

De ez nem is siettetés. Látja hogy ott a vásárló, megkérdezi mit akar.

Általában mindenki rohan, nem fognak sokáig álldogállni egy ilyen helyen, az eladó meg ehhez alkalmazkodik. Ha még nem tudod mit akarsz kinyitod szépen a szádat és közlöd hogy gondolkodsz.

febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!