Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fontos neki a helyes...

Miért fontos neki a helyes írás használata?

Figyelt kérdés
Bepróbálkoztum egy csajnál de mindekelőtt semmit sem akarn tőlem mert szerinte nem írok helyesen. Beszélni jól tudok és nemis írni akarok vele hanem beszélni. Akkor meg?! Nem ez aze lső eset hogy így járok, pedig beszélni jól tudok.
jan. 16. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Részben talán azért, mert az írás tükrözi az író személyét. Sokaknak nem problémájuk van, hanem bele**arnak, "jóvanazúgy". Másoknak problémájuk van, hanem nem egy embernél lehet(ne) segíteni ezen, ha igazán akarja, de nem érdekli, egyszerűbb ráfogni a bajára és így leélni az életét. Nem mindenkinek kell szeretett hobbinak lennie az olvasásnak, anélkül is tudnak helyesen írni.


Nekem szeretett hobbim az olvasás és az írás is. Én is ejtek hibákat, és nem gondolom magam sznobnak, hiszen rengeteg hiányosságom van. Azonban sokat fektettem a helyesírásba és a fogalmazásba, mert nekem ez fontos. Barátnővel neten hülyéskedni egy dolog, de azért ott sem kell odahányni a sorokat. Úgy általánosan, sajnos vagy nem sajnos, mivel ilyen fontos szerepe van az életemben, elfogadom, ha a másik hozzád hasonlóan trehányul ír, de nem akarok vele semmit.


22/l

jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Nekem azért, mert az jut eszembe, hogy az illető tanulatlan, buta. (Nem arra gondolok, amikor valaki néha hibázik.)


Az első egyáltalán nem bunkó.

jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Én sem fárasztanám magam olyan emberrel, aki nem tud helyesen írni, rettenetesen idegesít, amikor ezt kell olvasnom. Itt nyilván nem a félregépelésekre gondolok, vagy arra, ha nem használ ékezetet (mobilon én se szoktam). A helyesírás alap dolog, minimális erőfeszítés kell hozzá, szerintem önmagára igényes ember megtanulja helyesen használni az anyanyelvét és kész. Ha diszlexiás, vagy hasonló neurológiai baja van akkor oké, elnézhető, de akkor azzal az emberrel nem fogok írásban kommunikálni.
jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Hát..nem vagyok teljesen biztos, hogy nem csak ürügy volt a rossz helyesírásod. Gyanítom, hogy ha 190 magas menőmacsó lennél, nem lenne akkora gond, na mindegy, a nők sokszor összevissza zagyválnak minden baromságot.


A helyesírás egy bizonyos szintig fontos, mert ugye igényességre, értelmi szintre lehet következtetni a helyesírásról.

Viszont rengeteg - jobbára átlagos max. kicsit értelmesebb - ember totál feleslegesen pörög rajta, és az erőltetett nagyonjóhelyesírásával akar rohadt okosnak tűnni.

A programozó testvérem helyesírása nem kifogástalan, főleg neten. Főleg azért, mert nem érdekli. Pedig állítom 10x igényesebb és okosabb, mint az ilyen "fontos a helyesírás, 64 könyvet olvastam a hónapban" kamudiplomás irodista nők.


Ezen az oldal is vicc, amit művelnek egyesek. Múltkor vki kritizálta a helyesírásom: visszaolvastam, rövidítéseken és pár elgépelésen kívül semmilyen hibát.

jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Sznob, vagy csak így akart lekoptatni. Teljesen érthető, amit leírsz, nem valami zagyvaság. Volt olyan évfolyamtársam mérnökinfón, aki nem tudott helyesen írni, de lediplomázott.
jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Azért, amit ezerszer leírtunk.

Igényesség, müveltcség, inteligencilya. Minéé randában írkász, annál nagyobb suttyúnak tűnsz és nem teccő.


Írásban nincsenek nonverbális jelek, a benyomást az íráskép adja.

jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

"Nekem szeretett hobbim az olvasás és az írás is."


Akkor hogy nem tűnik fel, hogy nem lektorálják rendesen a könyveket? Érdekes, én, aki elfogadom, hogy hibáznak emberek a helyesírásban, és nem akadok fenn mindenen, mert emberek vagyunk, meg nem mindenki jó benne, észreveszem, ha egy könyvben hemzsegnek a hibák.

Szeretek olvasni, és olvastam már mindenfélét. Szépirodalmat, kortárs irodalmat, ponyvát, klasszikust, verseket, novellákat, életrajzi könyvet... stb. Nekem feltűnik, mégsem kötök bele egy magánbeszélgetésnél vagy fórumon mások helyesírásába, ha amúgy a szöveg, amit leírt, érthető úgy is, ha nem tökéletes.

jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

#8: Amit a kérdező leírt a "nem tökéletes" szint neked? 4 mondat, 45 szó, kb. 10-11 hiba.

Oké, hogy 1-1 elütésen nem akad fenn az ember. De aki pl. helyesírás szót különírja, az rendben van?

jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, tudtam értelmezni, amit a kérdező írt, nyilván nem ezen a téren dolgozik, vagy nem olyan munkája lesz, ahol ez fontos. Ettől még lehet másban nagyon ügyes, szorulhatsz rá a munkájára, lehet egy jó burkoló, villanyszerelő, vagy lehet kiváló a tájékozódóképessége, és jó futár lehet belőle, aki gyors, pontos, vagy lehet ügyes a konyhában, és akkor lesz belőle egy jó szakács, még jó informatikus is lehet.

Nem mindenhez kell jól helyesen írni, és vannak olyan képességzavarok, amik ezt akadályozzák, nehezítik. Van pedagógus a családomban, aki ilyeneket fejlesztett, amíg nem ment nyugdíjba, de erre csak nem olyan régóta figyelnek. Az én gyerekkoromban például ezekkel még nem foglalkoztak, csak bevágták az egyest, nem nézték, miért nem megy valakinek valami.

jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
#10: A társadalmunk már összeomlott volna, ha annyi diszfunkcionális lenne, ahányan nem tudnak helyesen írni. Ez egy jó kifogás mostanság. Az én anyám meg még mindig "praktizáló" általános iskolai tanító. Az ilyen íráskép az szimpla igénytelenség. És hogyan várod el egy szakembertől, hogy a munkájára igényes legyen, ha éppen magára sem az?
jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!