Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fontos neki a helyes...

Miért fontos neki a helyes írás használata?

Figyelt kérdés
Bepróbálkoztum egy csajnál de mindekelőtt semmit sem akarn tőlem mert szerinte nem írok helyesen. Beszélni jól tudok és nemis írni akarok vele hanem beszélni. Akkor meg?! Nem ez aze lső eset hogy így járok, pedig beszélni jól tudok.
jan. 16. 10:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek azzal aki szerint az illető "sznob, vagy le akart koptatni". Ha valaki tényleg katasztrofálisan rosszul ír, hogy már-már azt lehet sejteni belőle, hogy enyhén értelmi fogyatékos az illető, akkor meg lehet érteni, de a tiéd nem az a szint. Hagyd a francba.

33N

jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
"A társadalmunk már összeomlott volna, ha annyi diszfunkcionális lenne, ahányan nem tudnak helyesen írni." - Szerintem túl keveset vagy fent fórumokon, közösségi oldalakon, máskülönben látnád, mennyire sok van, aztán mégsem omlott össze a társadalom. :-D
jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
27%

13:


5-ös vagyok.


az a baj, h nem akarod megérteni, h NEM FELTÉTLENÜL igénytelen vagy buta, aki nem tud vagy akar helyesen írni.


mérnökök között dolgozom (én nem vagyok az). A főnököm 3 diplomás mérnök, aki ráadásul elég művelt is, és képzeld: elég pocsék a helyesírása, be van oltva idegen nyelvek ellen, és van, h mi javítjuk ki, amiket ír, és mégis.. kétlem, h a tanító anyukád vagy más tanító a főnököm intelligenciájának 10%-ával rendelkezne. (azt inkább hagyjuk is, a tanár ügyfeleink milyen szellemi szinten vannak, vmiért ebben az országban még mindig azt hiszik h a tanárok azok vmi rohadt értelmes emberek)

nem akarok bunkó lenni, de kicsit olyan érzésem van, h nem igazán voltatok még komolyabb munkahelyen, ezért nem érzitek, mik a fontos és kevésbé fontos dolgok.

jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
14-es, ezt biztos, hogy a 13-as válaszra akartad írni?
jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
25%

Ha annyira utálsz telefonon írni, miért nem használsz szójavaslatot? Nyilván a folytonos hiba ami nem elgépelés az tényleg idegesítő tud lenni. A helyesírás az alap vagy, hogy legalább törekedj rá. Ha egy hivatalos levelet írsz akkor se érdekel a helyesírásod?

Mert ebből az látszik, hogy teszel rá az egészre. Ha beszélni jobban megy, akkor egy idő után ragaszkodj a személyes találkozóhoz, de annyival tiszteld már meg a másikat és saját magadat is, hogy nem járatod le magad ezzel a nemtörődöm hozzáállással. Egyébként kézzel írni fárasztóbb, mint nyomkodni a telefont.

jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
95%
14: igen, csak azóta eltűnt a komment, amire reagáltam.
jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%
Oké, akkor az egy másik 13-as lehetett. Mert én nem bántom az ilyeneket, egy másik kommentben kb. ugyanezzel érveltem, mint te.
jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!