Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem ismerik be az...

Miért nem ismerik be az emberek, ha buták?

Figyelt kérdés
Én pl tudom, hogy kb átlagos vagyok, a közvetlen környezetemben okosnak tűnök, de ez megtévesztő, mert sok buta (vagyis ostoba) ember vesz körül. De valamiért a legtöbben nem ismerik be maguknak, hogy buták, vagy legalábbis nem okosak. Persze kérdés, kit tekintünk okosnak. Szerintem az okos emberek a kvantumgravitáció elméletén dolgoznak, én meg azt sem tudom, hogy mi az a gráf. Mindegy, remélem érthető, és nem csapongok megint szokás szerint. Tehát a kérdés: miért esik nehezére beismerni az embereknek középszerűségüket, ami az intellektuális kérdéseket illeti.
jan. 19. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
" középszerűségüket" Most akkor átlag képességekröl beszélsz vagy (esetleg erösen) az alatti szintröl???
jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert akinek nincs tudása, az azt se tudja, mi mindent nem tud. Nincs képessége ahhoz, hogy megértse, hogy nem okos.

Ezzel párhuzamosan minél többet tud valaki, annál inkább tudja, mi az, amit nem tud. Az igazán okos emberek általában nem szokták azt mondani, hogy okosak.

Na meg persze ehhez hozzájön az önbizalom és az önismeret is.

jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A kavntumgravitáció elméletén inkább azok dolgoznak, akik a felső 1-2%-ban vannak, onnan is azok, akiket épp ez érdekel. Az alatt is vannak okos emberek.

De ahhoz is kell valamennyi ész, hogy az ember egyáltalán átlássa (és vállalja is, de ezek száma még kevesebb), hogy nem túl okos. Valószínűleg azért nem ismerik be sokan a középszerűségüket, mert többnek akarnának látszani, vagy mert szégyellik, hogy nem túl okosak. Na meg legtöbb ember eleve azt gondolja magáról, hogy okosabb, mint a környezete.

jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1: igen. Félreérthető volt. De tulajdonképpen mindkettő érdekelne. Miért tartják a legtöbben okosabbnak magukat, mint amilyenek.
jan. 19. 17:28
 5/17 anonim ***** válasza:
Korlátolt primitiv iskolázatlan ösztönarcok terelik hazudozassal magamutogatassal balheval üres pofázassal az idiotuzmust ami pont hogy előbbieket igazolja . Nem gondolkodnak sem tanulnak csak lustan tvn lesik ami érdekli őket , tagadják a valosagot , felelőtlen fogyasztók . Egyébként szinte a többseg átlagba teszi magát , sok tanfolyamot iskolát végeztem képesitest szereztem stb pizi az ismeretem szűkebb kategoriákban is . Annyi szektor és szint mélységek magassagok vannak ágazatok stb hogy szakértőcsoportok kellenek mindenhez . Ezer tévbaromság felesleges vacak ami hobbinak is tre criptoiskola balekoknak bűvésztanfolyamok macsoképzők tanfolyam internet felhadználashoz boszi vajakos kurzus stb ....
jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2: vagyis az önbizalom hiánya vezethet oda, hogy mindenképpen kompenzálni akar, vagyis okosabbnak láttatni magát, mint amilyen? Meg akkor oda is, hogy butábbnak érzi, alulértékeli magát?


3: igen, ebbe én is belegondoltam, hogy az okosságot a zsenialitással mostam össze most. Nálunk a családban vannak/voltak nagyon okos emberek (pl apum volt ilyen, illetve vsz az unokaöcsém, de ő még csak hét éves, szóval meglátjuk), átlagosak (anyum, én, húgom) valamint tyúkeszű, gondolkodni képtelen személyek (néném).

De az, hogy mennyire látszik, hogy okosak vagyunk-e, azon is múlik pl, hogy milyenek az egyéb képességeink (pl szociális kompetenciák, impulzivitásból adódó meggondolatlanság), nem?

jan. 19. 17:37
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert milyen már, ha valaki beismeri, hogy ő nem okos. Amúgy van, hogy mondanak ilyet, de azért mindenkinek van önérzete, senki se akar idiótának tűnni.
jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mindneki okosabbnak gondolja magát, mint amilyen valójában. Te is, én is, a szomszéd is. Ez ilyen emberi tulajdonság. Szerintem az már nem lehet ostoba, aki elismeri valakiről, hogy nála okosabb. Legfeljebb a képességei rosszabbak, de nem ostoba.
jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8: hát igen, valószínű így van. Kérdés, mennyivel hiszi okosabbnak magát, mint amilyen valójában. Ebben lehetnek különbségek.
jan. 19. 17:56
 10/17 anonim ***** válasza:
Ki az, aki idiótának akar tűnni, most komolyan? Nem kell jó tanulónak lenni, csak azért az ember nem akar idiótának tűnni egy közösségben.
jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!