Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem ismerik be az...

Miért nem ismerik be az emberek, ha buták?

Figyelt kérdés
Én pl tudom, hogy kb átlagos vagyok, a közvetlen környezetemben okosnak tűnök, de ez megtévesztő, mert sok buta (vagyis ostoba) ember vesz körül. De valamiért a legtöbben nem ismerik be maguknak, hogy buták, vagy legalábbis nem okosak. Persze kérdés, kit tekintünk okosnak. Szerintem az okos emberek a kvantumgravitáció elméletén dolgoznak, én meg azt sem tudom, hogy mi az a gráf. Mindegy, remélem érthető, és nem csapongok megint szokás szerint. Tehát a kérdés: miért esik nehezére beismerni az embereknek középszerűségüket, ami az intellektuális kérdéseket illeti.
jan. 19. 17:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk akik dicsekednek a tudásukkal, azokat még jobban utálom.

A hétköznapi életben legalábbis nagyon nem jó.

jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11: igen, de lehet, hogy ők ugyanazok, mint akik nem ismerik be, hogy buták/középszerűek.
jan. 19. 18:18
 13/17 anonim ***** válasza:

Kettesnél a pont. Én is ezt tapasztaltam én is. Eleinte nagy az ember arca, idővel kinyílik a világ, és látja az ember, hogy mégsem tud mindent, és ha már eljutott egy szintre, van elképzelése, hogy mi minden lehet, amit még nem tud.


Van is valami olyan mondás, hogy olyének lenni olyan mint halottnak. A halott sem vesz észre semmit, csak a környezetének rossz.

jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden az egóról szól. Ha úgy érezzük sérül akkor védekezünk ellene ösztönösen. Nyilván minél intelligensebb egy ember, annál inkább felül tudja írni ezt az ösztönt.
jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert kipcsákföldi szittyák vagyunk: harcolunk mi mindenkivel, de leginkább a démonokkal. És nagy az arcunk... a semmire.
jan. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15: gondolod, hogy máshol nincs így? Itteni jellegzetesség? Van erről tapasztalatod? Tényleg szeretném tudni. Nem gúnyos kérdés.
jan. 19. 22:19
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a 15-ösnek igaza van. Magyarországon ez teljesen más, mint más országokban. Itt nem csak a Dunning-Kruger-hatásról van szó. A magyarok nagy része indokolatlanul nagyképű és úgy viselkedik, mint ha az ország lenne a világ közepe.

Szerintem a Fidesz propaganda is az egyszerűbb embereknek adott önbizalmat, de az oktatással, neveléssel is gondok vannak. Illetve ha a vkinek a családtagjai, munkatársai is buták, burokban él, honnan venné észre magáról, hogy hlye?

jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!