Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok értetlen? Miért...

Miért vagyok értetlen? Miért értek meg mindent nagyon nehezen?

Figyelt kérdés
Nagyon értetlen vagyok, nagyon nehezen értek meg dolgokat vagy félreértek dolgokat. Munkahelyen de akár magánéletben is van amikor kiadnak egy feladatot mindenki megérti csak nekem okoz problémát, hogy pontosan mit is kell csinálni. Ha kérdezik hogy van-e kérdés akkor nincs kérdésem mert vagy azt hiszem hogy értem közben teljesen félreértem a dolgokat vagy nem merek kérdezni mert nem értem az egészet és közben azt látom hogy mindneki teljesen érti a feladatot. Elég sokat szorongok és minden apróságot túl gondolok, nem tudom ennek lehet-e hozzá köze. Mindig is ilyen voltam. Mitől lehet ez? Mi állhat a háttérben? Hülye lennék? Kihez tudnék ezzel fordulni? Orvos pszichológus esetleg valaki máshoz?
jan. 24. 14:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Ezt nem értem 😃
jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, a viccet félretéve, én is mindig félek kérdezni, aztán később megbánom, mert utána még hülyébbnek érzem magam. Próbálom a bátortalanságomat csiszolni, de nehéz. Gyerekkoromban eléggé el voltam nyomva, sosem lehetett saját véleményem, magyarul kuss volt, ebből fakadóan sosem merek igazán kiállni magamért. Talán azóta jobb a helyzet, mióta megismertem a páromat, mert ő mindig bátorít, de még így is nehéz.
jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ez nagyon ismerős amit magadról írtál, nálam is hasonló a helyzet, én is elvoltam eléggé nyomva és én is később mindig megbánom, hogy nem kérdeztem. Viszont engem az mindig jobban zavar, hogy másoknak nem is kell kérdezniük, hanem mindneki megérti engem leszámítva :/
jan. 24. 14:53
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló cipőben járok, csak én nem nem értem meg, hanem többféleképp értelmezek egy állítást. Tehát valaki ad egy utasítást, akkor én azt el tudnám végezni A, B, C módon is.


De persze mindenki A módra gondolt, hát nem is lehet másképp, hát nem volt egyértelmű?!


Amikor pedig próbálom megvédeni magam, és elmagyarázom, hogyan állhat mégis meg a B és C elgondolásom, akkor a fejemhez vágják, hogy oké, de akkor is úgy kell, ahogy az utasító értette!

De ők honnan tudják, hogyan értette??



(Egyébként ez valószínűleg a szorongásból és a túlgondolásból adódik. Akaratlanul is több forgatókönyvet, több jelentést is társítunk egy adott dologhoz, ami így jön ki. )


Én is várom a többi választ azért.

jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Hülye akkor lennél, ha ez a kérdés, probléma meg sem fogalmazódott volna benned.

Több oka is lehet. Figyelemzavar, koncentrációs nehézség, nem tudom pontosan, de vannak már ezek a 3-4-betűs szavak, mint az ADHD meg a fene tudja, nem értek hozzá. A lényeg, hogy sok embert érintenek, csak nem is tudnak róla. Ha szerencséd van, kezelhető valamelyest.

Ha valaki tudja, hol végeznek ilyen vizsgálatokat, mondja meg legyen szíves. Ha tudod, hogy mi a gond, akkor könnyebben tudsz szembenézni is vele, vagy tenni valamit, hogy jobb legyen.

jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Én is ilyen vagyok.

Már az általános iskolában sem tudtam figyelni, koncentrálni a tanárra, arra amit mond.

Ha megkérdezte a tanár, hogy mindenki érti,én is igennel válaszoltam, holott fingom sem volt arról, hogy miről volt szó.


A szorongàsaim is voltak gyermekkoromban.

Szóval mindez a rossz családi háttér miatt alakult ki.

Szüleim sokat veszekedtek, és alkoholisták voltak.

jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a nagyon hasznos válaszokat.


4# amit arról írtál, hogy több féleképpen értelmezel egy dolgot és mások egyből tudják hogy melyikre “kellett” volna gondolni az olyan mint ha rólam írtad volna, nem is értem, hogy mások hogy csinálják


jó tudni, hogy legalább akkor nem vagyok ezekkel egyedül

jan. 24. 15:18
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem figyelzavar, hanem szerintem másképp gondolkodás. Valahogy úgy, ahogy a 4-es írja. Nekem van egy ismerősöm aki ilyen, szorong is nagyon. Ha beszélgetünk, mindig félreérti amit mondok, utána pedig görcsösen próbálja megérteni, hogy mit is akartam mondani és mindig csodálkozik. Olyan érzésem van vele kapcsolatban, mint aki nem tudja értelmezni a sima egyszerű átlagos gondolkodásmenetet, pedig diplomás ember, művelt, tanult. Kicsit nekem ez olyan autisztikusnak tűnik.

Én a helyedben megkérdeznék egy pszichológust már csak kíváncsiságból is.

jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó megfogalmazás, ez még így soha nem fogalmazódott meg bennem, tényleg mint ha nagyon másképp gondolkodnék mint mások és emiatt nem tudnám értelmezni mások gondolatmenetét. Egyébként én is végeztem egyetemet, diplomám van, munkámból adódóan képes vagyok nagyobb/bonyolultabb rendszereket is átlátni, de ennek ellenére egy egyszerűbb feladat értelmezése is sokszor gondot okoz.


Szerintem pszichológushoz fogok akkor fordulni ezzel a problémával.

jan. 24. 15:28
 10/20 anonim ***** válasza:

#9, 4. vagyok.


Szintúgy, egy nehéz szakon végeztem, én is jól megjegyzek dolgokat és átlátom az összefüggéseket. De ami "egyértelmű", az nekem valamiért sosem az. Ami egyszerű, nekem az a bonyolult :D

jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!