Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek erős lelkileg?

Hogyan legyek erős lelkileg?

Figyelt kérdés
jan. 26. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Képzeld el, hogy erős vagy. Én is ezt teszem.
jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ép testben ép lélek.
jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez is igaz!
jan. 26. 23:45
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Határozd el magad, hogy erős leszel.

Olvass önsegítő könyveket, az segíthet:)

jan. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Erős gondolati-érzelmi élet, önbizalom, lepereg mások káros véleménye, az építőket elfogadod, optimizmus (mindenben a jót keresed).
jan. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Önbizalom és tartás kérdése. Ha van elég önbizalmad, akkor nem fogsz mások előtt fejet hajtani/engedni, hogy sárba tiporjanak. Ha pedig van tartásod, akkor emelt fővel tudod a kudarcot/sikertelenséget is kezelni, legyen szó karrierről, párkapcsolatról, vagy csak akármilyen emberi kapcsolatról. Számomra ez a 2 tulajdonság, ami az erős személyiséget nagyban meghatározza.
jan. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mi az ami gyengévé tesz? Mi az amitől úgy érzed, hogy nem vagy elég erős? Mi vitt ide?
jan. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A 6-os szerint tilos a fejet lehajtani. Csak azt nem tudom akkor hogy néz valaki a lába elé hogy ne menjen neki valaminek.
jan. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Olvasd el Vámos Robi könyveit, ami felnőtteknek-gyerekeknek egyaránt jó.
jan. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem vedd a negatív embereket alapul és döntsd el, hogy te nem leszel olyan. Ha azt látod, hogy te magad a szöges ellentéte vagy nekik és nem viseled magadban a negatív tulajdonságokat, az már ad erőt.


Nekem például van egy rokonom, aki folyamatosan sajnáltatja magát és nem érti, miért nem járunk hozzá ki. Én pl tudom így mennyire megterhelő, amikor a saját bajunkat úgy adjuk elő, mintha világvége lenne és folyton úgy állítjuk be magunkat, mint egy áldozat, folyton szídjuk azt akivel beszélünk - nem leszek ilyen.


Volt olyan rokonom akinek efy idő után a telefont sem vettem fel, mert ahogy felvettem, ordibálni kezdett, hogy bolond vagyok. Szó szerint akármi miatt már bolomdnak hívott, ha azt mondtam, hogy felhívtam a gondnokot, mert rossz a lift, azért is, aztán hozzátette, hogy csak segíteni akar. Na ennek az ellentéte lettem én.


Volt olyan rokon és ismerős, aki ha felmerül egy gond, nem megoldást keresne, hanem őrjöng. Ennek értelme nincs szerintem, ezért én pont az lettem, aki inkább a megoldást keresi azonnal.


Azt veszem észre, hogy mindannak az ellentéte lettem, ami zavar vagy amit elutasítok és ettől nagyobb erő is van bennem. :)

jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!